| Liesel a întrebat:

Cum sa il conving pe tatal meu sa ma lase sa ma duc la cursuri ca sa invat sa cant la chitara? sad Mama este de acord insa el spune ca este o pierdere de timp si nu are chef sa il zdrangan la cap.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca daca nu vrea sa te incurajezi cand ai inclinatii de genul, atunci cand te va incuraja?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar sunt curios ce gusturi muzicale are având în vedere că este cel mai utilizat instrument muzical. Oricum, nu îi zdrăngăni în cap acasă, îi zdrăngăni ăluia la care te duci să cânți. Bate-l la cap, convinge-o pe maică-ta să-l convingă pe taică-tu.

| Felissa13Eden a răspuns:

Asa mi-a facut si mie tata, dar l-am convins.
I-am spus ca e ceva ce imi place, ca ma face sa ma simt bine.
Spune-i ca muzica inseamna mult pentru tine si ar trebui sa ii pese de lucrurile importante pentru care te zbati tu big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Poate nu are bani pentru a te ajuta acum! te-ai gindit si la asta!?

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Trebuie sa il sacai, pana il convingi. laughing
Eu cant la chitara acustica, si intr-un an, s-ar putea sa ma mut pe chitara electrica.
Este un intrument foarte frumos, si oamenii care stiu sa il foloseasca, sunt apreciati.
Discuta cu mama ta sa il convinga. In vreo 3-4 ani poti sa faci performanta, daca te stradui, si nu te lasi.
Bafta! Sper sa reusesti. happy

| Caood a răspuns:

Bate-l la cap și lupta pentru visele tale