| Butterfly2110 a întrebat:

Buna TPU deci aseara am avut un vis si nu stiu cum sa-l numesc imi spuneti si voi ce poate insemna: deci am visat ca trebuia sa inceapa nunta mea cu o persoana pe care nu o iubeam si ma obligau sa imbrac rochia alba de mireasa dar eu nu am vrut refuzam cu orice ocazie si am rupt-o pina la urma am imbracat o rochie simpla.Dar acolo era si baiatul pe care il iubesc si trebuia sa spun DA dar m-am oprit si am fugit de acolo la cel care il iubesc.

5 răspunsuri:
| LaChatte a răspuns:

Asta inseamna clar ca tu va trebui sa lupti pentru persoana iubita. nu trebuie sa cedezi in fata unui lucru neplacut. in legatura cu rochia... simplitatea te descrie, iar persoana pe care o iubesti nu vrea de la tine nimic altceva decat dragoste adevarata.
totusi stiu ca atunci visam, in mintea noastra apar doar persoane a le caror chip l-am mai vazut. deci e posibil ca cel cu care trebuia sa te casatoresti in vis sa te iubeasca in realitate, doar ca tu nu vrei, astfel recurgând la masuri drastice.

| Butterfly2110 explică (pentru LaChatte):

Faptul e ca nu il cunosteam pe cel cu care trebuia sa ma casatorec

| LaChatte a răspuns (pentru Butterfly2110):

Exact! totul prinde logica. poate ca tu erai intr-un loc aglomerat cu alte 50 de persoane si acea persoana te-a vazut acolo (si tu poate l-ai vazut, iar chipul lui ti-a ramas intiparit in minte de l-ai vizat), declanșandu-se dragostea la prima vedere.

| Butterfly2110 explică (pentru LaChatte):

Din partea mea dragoste la prima vedere nu putea fi nicidecum fiindca eu daca iubesc pe altcineva nu pot sa ma uit la alt baiat, si in vis doream sa fug de acolo si in sfirsit am reusit

| vocea a răspuns:

De obicei cand visezi mireasa inseamna ca moare aceea persoana care este imbrcata, faptul ca nu ai imbracto inseamna ca ai depasit o situatie foarte grea