| Lynna a întrebat:

Deci azi am avut dirigentia, iar doamna diriginta ne-a zis ca atunci in saptamana aceea inainte de vacanta de paste [cred ca de paste oricum undeva prin martie aprilie] o sa fie o saptamana in care nu o sa se faca chiar scoala, o sa se faca activitati de genul extracuriculare gen excursi si concursuri.
Diriga ne-a pus sa ne gandim ce putem sa facem in saptamana aceea.
Noi nu avem absolut nicio idee, bine, in afara de chestiile cu excursie si concursuri, dar nu ptem sa facem toata saptamana doar chestia asta.
Niste idei? Apropo noi stam la tara, in Arges.
Funda.

4 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Să ieşiţi prin oraş că bănuiesc că există un pic de oraş pe acolo, să vizitaţi monumente din ţară, să faceţi activităţi distractive în clasă...

| ppr a răspuns:

Poi mergeti intr-o excursie de 3 zile, organizati un picnic (daca tot sunteti de la tara), desenati ceva pe foi A3 ca sa imbunatatiti aspectul scolii si in ultima zi puteti sa cautati ceva informatii despre judetul Arges, de exemplu, sau de orice altceva si sa le prezentati profesorilor si elevilor.Sa fie ceva interesant care sa captureze "publicul". Puteti sa invitati si alti oameni din sat big grin

| EllaKP a răspuns:

Puteti organiza o tabara!

| CiciLoveU a răspuns:

Sa faceti o excursie de 4 zile in delta dunarii noi s-ar putea sa facem