| MestecGuma a întrebat:

Buna TPU.
Doar cei care sunt pasionati de literatura imi poate raspunde la intrebare.
Ce parere aveti de scriitori rusi si scriitori englezi?
Nu vreau pareri de pe alte site-uri, vreau parerea voastra personala
Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| JessJessie a răspuns:

Scriitorii rusi sunt cam grei, sincer, am citit recent o un roman rusesc si avea un limbaj foarte greu, poate si din cauza traducerilor noastre "fantastice".
In ce priveste literatura engleza, nu pot decat sa o laud, scriitori de valoare, mereu cu o poveste buna si un subiect incitant, cateodata prea incitant si te tine in suspans pana la marele final, dar pe parcurs rastoarna povestea pe toate partile incat pierzi firul banuielilor si mereu e un final neasteptat si exploziv.

| MestecGuma explică (pentru JessJessie):

Mersi de raspuns, se observa ca citesti.

2 răspunsuri:
| Ella192 a răspuns:

Iti pot recomanda rusi: Fiodor Dostoievski, Lev Tolstoi, Andrei Cehov, Mihail Bulgakov.
Acum citesc Anna Karenina de L. Tolstoi in original si chiar imi place.