| Winners10 a întrebat:

Este adevarat ca la Admitere la Academia de Politie sau la restul scolilor apartinand MAI la vizita medicala te dezbraca la pielea goala?

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Se pare ca da!
,, De exemplu, în fișa medicală va fi înscrisă, pe lângă informații despre afecțiuni existente ale aparatului respirator, cardiovascular, digestiv, ale sistemului muscular, osos etc, și existența eventualelor tatuaje ori elemente ornamentale, de orice natură, aplicate, inserate sau implantate pe/ în corp, neacoperite de vestimentaţie, în ţinuta de vară, sau a altor criterii specifice pe linie de resurse umane.''
https://www.avocatnet.ro/......C4%83.html

| Andersen2k18 a răspuns:

Daca e vizita medicala, e normal sa faca asta.Sa verifice, daca esti apt sau nu din punct de vedere medical.

| RainbowD a răspuns:

Da. Asa-i. Daca ii femeie aia care te verifca si mai ii si buna pe deasupra sa-r putea sa vada cam multe madulare sculate. laughing)

| tril a răspuns:

Da, este adevarat. Nu e de ras. Verifica tot.

| SpKH a răspuns:

Eu stiam ca se da doar examen fizic. Dar e bine ca se face si masuratoarea. Sa nh mai zica lumea ca politistii o au mica

| Violleta2022 a răspuns (pentru SpKH):

Nu o intereseaza pe doctorita daca tu o ai mica sau mare, ea te verifica de malformatii precum fimoze, parafimoze sau boli venerice, care iti pot afecta serios serviciul militar.