| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva la scoala care isi bate joc de mine de 4 ani. Si nu stiu cum sa-i trag una incat sa il doara rau indiferent de conditie fizica. Si tipu stie sa pocneasca! Asa ca ajutor! Si va rog seriozitate ca am pus 2 sau 3 intrebari la fel si au luat-o toti in gluma va rog seriozitate. ( Si sa stiti ca am 11 ani )

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Înțeleg că te-ai săturat să fii ținta glumelor lui, înțeleg că te-ai săturat să își bată joc de tine. Dar te întreb, dacă te răzbuni crezi că ceva se va schimba?
Tot ce vei face este să intri în acel cerc al răzbunării, și nu vei avea niciodată liniște.
Cea mai bună răzbunare este să-i demonstrezi că ești mai bun decât el, să-i demonstrezi că vei ajunge cineva în viață.

18 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Mda...cu o bata, intr-un loc izolat ai incercat?

| KLiNK a răspuns (pentru Wehrmacht):

Nu cred ca e bine nici asa deoarece se va cobori la nivelul batausului. Si atunci o sa aiba probleme. Totusi a zis cineva mai sus: ''incearca sa il faci sa dea el primul in orice situatie si dupa da in el invocand autoapararea ca pretext"-chestia asta e foarte utila cand vrei sa te bati cu cineva.

| Wehrmacht a răspuns (pentru KLiNK):

Daca il aduci in situatia in care sa te bata si sa bagi ca scuza apararea o sa ai probleme.
Chestia cu "te reduci la nivelul batausului" este o idiotenie.Te aperi sau stai ca prostu'.A te apara nu inseamna sa faci ceva doar cand esti in pericol.
Nu o sa aiba probleme deoarece am spus "intr--un loc izolat", fara martori, fara sa se vada cine da.

| KLiNK a răspuns:

Trebuie sa ai curaj. Si sa il bati moral ci nu fizic. Ii zici ceva de genul: Ma iti mananc ficatii tigan imputit.
Si apoi poate ii va fi teama de tine.
Daca nu...ii spui la director\directoare despre situatia ta. Eu niciodata nu am batut pe unu fizic...ci doar prin vorbe. happy

| KLiNK a răspuns:

Si inca un sfat de la un prieten de al meu: Spune la parinti si du-te si spune la politie.

| Aida55 a răspuns:

Loveste-l la punctul sensibil al baietilor, adica organul genital.winking

| Oleg20 a răspuns:

Acest fel caz nu trebuie rezolvat cu violenţă, violenţe naşte violenţă, este probabil ca tipul să mai adune vreo doi şi să te prindă la un colţ şi... Cel mai bine ar fi să te adresezi unui matur sau directorului/dirigintelui, care va rezolva problema.

| Karamba a răspuns:

Pur si simplu lasa-l naibi in pace si nu il baga in seama vorbeste cu prieteni tai adevarati si lasa-l sa faca misto fate ca nu il vezi. Prosti ca el o sa mai vezi... Oricum la liceu scapi de el sigurwinking

| XxStefanIulianxX a răspuns:

Incearca sa mai rezisti pana termini a8-a eu asa fac si dupa il fac sa plateasca pentru tot ce mi-a facut.Pana atunci nu le mai da atentie antreneaza-te(du-te la sala) si pana termini a 8-a daca iti da un pumn in abdomen de abia o sa mai simti daca e incordat.Invata sa te bati si fa-l sa plateasca pentru tot ce ti-a facut. Daca esti la liceu pana termini liceul.De ce zic pana se termina, ca sa nu ai probleme cu profesorii si fi despet incearca sa il faci sa dea el primul in orice situatie si dupa da il el invocand autoapararea ca pretext.Fi destept.

| TonyySeep96 a răspuns:

Pai il faci sa se uite in alta parte, dupa ii tragi un genunchi la puctul sensibil, iar la final ii tragi multi pumi si multe picioare in fata in burta ect...
Si o sa il pui la pamant.

| MRmariusica a răspuns (pentru TonyySeep96):

Pai macar spune cum sa dau cu pumnul ca daca incerc sa dau in mine nu ma doare AJUTOR

| TonyySeep96 a răspuns (pentru MRmariusica):

Strangi pumnul si dai cat poti de tare.
Te poti antrena cu un prieten el tine palmele iar tu dai in palmele lui.

| MRmariusica a răspuns (pentru MRmariusica):

Si daca ma pocneste ce naibii fac? Stau si ma uit?

| MRmariusica a răspuns (pentru TonyySeep96):

Da dar nu stiu cu ce coltii sa dau cum sa tin pumnul sa nu mil fracturez...

| TonyySeep96 a răspuns (pentru MRmariusica):

Cu degetul mare afara.

| TonyySeep96 a răspuns (pentru MRmariusica):

Da,daca te pocneste, tu trebuie sa fi puternic si sa ignori durerea, si il lovesti incontinuare.

| TonyySeep96 a răspuns (pentru MRmariusica):

Pai pumnul trebuie sa il ti foarte strans, si cu Degetul mare afara.

| tomica25 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ajungi la violenta,poti sa ii spui unu profesor, parinte, pentru ca daca si tu te bati cu el, vei cobora la nivelul lui si asta nu e bine.
Nu il bate, fi calm si vorbeste cu cineva.

Întrebări recente