| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU happy! Fac un film la scoala, am nevoie de un titlu si cateva idei pentru scenariu; ceva dragut in care sa fie incluse 28-29 de persoane. Multumesc!

9 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Ce spui sa filmezi un fel de Flash Mob mirișugit cu un fel de Happening?

Improvizezi, anulezi distanta dintre realitate si creatie si dai o dimensiune fireasca. Lasi la o parte conventionalitatea si vreo eventuala tendinta spre semnificatii profunde, e un filmulet facut din bucuria de a juca si asa trebuie sa ramana. Nepretentios. Dar contagios si placut.
Uite 2 exemple de flash mob-uri, adaptezi la ce ti-am scris in mesaj, dincolo.
http://www.youtube.com/watch?v=oJHaybam4HE
http://www.youtube.com/watch?v=oxq48Lpb9Fw

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Mersi mult happy M-am gandit si eu la un Flash Mob...doar ca il voi face cu alta ocazie. Acum vreau sa gasesc un scenariu portivit. happy

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Potrivit cu? ai o tema anume de respectat?
E un film de interior? atunci ai mare grija la dialoguri.
E un film a carei locatie e sala de clasa?

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Nu nu am o tema anume... este obligatoriu doar numarul de persoane si anume: 27-29. In legatura cu locatie, depinde de scenariu.

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai poti sa incerci ceva gen o zi in viata de liceu sau viata unui adolescent sau viata unui licean sau scolar daca esti in gimnaziu.Incearca sa surprinzi ceva legat de scoala ta si sa descrii viata anumitor persoane de acolo cred ca o sa prinda la public.Succes:*

| mEr a răspuns:

Incercarea de omorare a unui presedinte sa fie tema dar presedintele sa aiba si protectori sa se stie si bate laughing Titlul sa fie "Protectie sau Protejare?"

| anonim_4396 explică (pentru mEr):

Mdaaa, nu prea cred... straight face

| Banica05 a răspuns:

Liceenii!

| oana4088 a răspuns:

Poti incerca sa faci un film despre un om special din istorie care tea impresionat pe tine si sa arati cat de mult a schimbat viata oamenilor.Succes!