| AnonYMu003 a întrebat:

Buna TPU Mi-am luat router wierless (wi-fi) de la Romtelecom si vreau sa-l parolez ca sa nu se conecteze nimeni la retea ma ajutati si pe mine sa-mi spuneti unde trebuie sa intru ca - sa ii pun o parola ca sa nu poata intra nimeni?

3 răspunsuri:
| AnonYMu003 explică:

Mane dar acolo unde zici tu sa scriu parola este deja o parola ce fac o sterg si pun alta?

| AnonYMu003 explică:

@vremy ma ajuti cu inca ceva?
iti dau fundita

| vremy a răspuns:

Te loghezi pe router(192.168.1.1), introduci ADMIN in campurile user si parola, te duci la BASIC->WLAN, apoi in dreapta incepi sa setezi: Security = WPA-PSK, in campul WPA pre-shared key = pui parola, apoi setezi AES la WPA encription