Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615097intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
22 Apr
SATI 362.560AFISARI
163.761VIZITE
134.537V. UNICI
3 Februarie 2012
noSUno intreaba:

Buna, TPU

vreau niste statusuri frumoase

dau funda si vot.la cele mai multe

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 11 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 Februarie 2012 18:26
    CristinaCristinika123 a răspuns:
    1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim...
  • 3 Februarie 2012 18:32
    Đϋffγ a răspuns:
    " Beau bere… sa-l fac sprit pe Jack Daniel`s "

" Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama! "

" Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

" Play your music, play it so loud that nobody could sleep…NOISE MAKER! "

»" Fac cinste plateste vecinu! "

»" Ma joc cu o grenada…psst… mi-a cazut cuiul pe jos… "

»" Pauzele lungi si dese… cheia marilor succese! "

»" Noaptea am cosmaruri pentru ca dor cu tine in pat! "

»" Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare! "

»" Ma tot uit la prezentari de moda dar niciodata nu vad pe strada asa ceva… "

»" Mi-am luat oglinda sa imi vad avataru… "

»" Nicaieri nu-i ca acasa dar mai bine-i la HOTEL ! "

»" Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina… "

»" Foaie verde magheran/M-a facut mama spartan! "

»" Mi-am aprins becu sa sting lumina… "

»" Ce ciuda imi este ca nu imi iese schema aia cum o da Ronaldinho de 7 ori in bara ! Nu-l inteleg ce ghinion are… "

» " Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa… "

» " Fac teme ca altceva nu mi-o dat scoala… "

» " Fuck dus… da si pe tine daca vrei… "

» " Sper sa prinzi muste la vara… "

» " Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere….Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste… "
    » " Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi… "

» " Bai baieti ca sa fiti ca mine nu puteti, asa ca mai incolo ca sunteti niste boschetzi ! "

» " N-am status acum…. dar am avatar ! "

» " De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "

» " Ai Bani !?… Hai la bere … N-ai bani !? … Du-te vere ! "

» " O gãinã avea 2 picioare in special stângu` ! "

» " Se tin fetele de mine parca`si fii actor din filme! "

» " Bate si ti se v-a deschide…...
  • 3 Februarie 2012 18:42
    superdorex a răspuns:
    Salut, nu mai bine iti alegi tu ce iti place asa salvezi si linkurile?
    http://www.statusuri-noi.com/
    http://messok.ro/
    http://www.statusuri.ro/statusuri-noi.html
    http://www.statusuri.ws/
    O seara super!
  • 3 Februarie 2012 18:29
    RosaL a răspuns:
    Toti imi vor binele , dar nu`i las ca mi`l ia !

Încă există sentimente , tu eşti pasiunea mea.

Am intrebat multe, insa raspunsul tau a fost mereu cu puncte puncte .

Nu poti , te invatam . Nu vrei , te obligam !

E atât de schimbată ! Exact cum ai zis tu că nu o să fie niciodată.

Crezi ca-mi pasa de tine ? Crezi prost ! Idealurile mele se schimba zilnic , nu stiu ce vreau , recunosc !

Stiu ca vreiii . Dar nu prea poti` . Cum vrei tu , asa vor toti !

Sunt 1000 de ganduri ce ma`ntorc la tine !

Am invatat sa am rabdare . Ca totu`ti iese arunci cand nimeni nu te crede`n stare !

Nu renunta niciodata la ceea ce iti apartine , si nu permite altora sa renunte la tine !

Imbracat in zambete aproape orice om e fals Am crezut in ochi sinceri si da, m`am ars .

Ador sa`mi curga cineva prin vene

Taci ! E un cuvant potrivit pentru tine . Inchide`ti gura ! Stapaneste`ti ura !

Fara aberatii , spune totul discret . Stii ca nu`mi place s`o ard indecent .

Vreau sa stii ca n`am sa renunt ! Orice ar fi, te iubesc prea mult !

Realitatea bate platourile de filmare . Viata`i frumoasa si fara efecte speciale !

In seara asta bem pentru noi . Pentru cei ce ne-au avut , pentru fraierii care ne-au pierdut si pentru norocosii care ne vor avea .

Povestea mea continua la nesfarsit in stilu` clasic foarte fericit !

Mai târziu ai descOperit cum era . Pe cât de frumOasa, pe atât de rea!

Si ma pierd in intuneric , in jur totul e pustiu . As vrea sa te iubesc dar parca . parca nu mai stiu

Stii ca nu poti sa pacalesti pe nimeni , dar in fine . sunt ca si Smiley , official imi merge bine !

Fiecare zi e specialaa. Oricum e plin de atractii . Iar daca nu vi tu, nu-i nimic! Vin altii.

Cand iesi afara nu te controleaza , nu te suna . Tu stii ca te iubeste dar nu vrea sa ti`o spuna . ; ))

Deschide ochii ! Timpul trece . Nu mai visa frumos ca realitatea`i rece !

Stii draga ? Iubitul meu se respecta . Are langa el o blonda aproape perfecta !

Îmi fac curat în suflet...
  • 3 Februarie 2012 18:38
    Nanami利 a răspuns:
  • 3 Februarie 2012 18:32
    Byanka13 a răspuns:
  • 3 Februarie 2012 18:28
    StancuDaniel a răspuns:
    Statusuri de dragoste 201 " As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "

Statusuri de dragoste 202 " Acum cand apa ne desparte Desfac pasii clatinati de clipe Ce ne mangaiau simturi ispitite

Statusuri de dragoste 203 " Daca vei sta pe gandurii si te vei intreba, de ce traiesti un tainic glas iti va raspune :sa lupti, sa speri si sa iubesti… "

Statusuri de dragoste 204 " As vrea sa fiu zapada, sa ma topesc pe trupul tau, sa ma evapor si sa ajung in cerurii sa le spun ingerilor k si si pe pamant exista raiul! "

Statusuri de dragoste 205 " Tu boca a lado de la mia se transforme en un beso! Un beso de ti es un sueno, un sueno que eu lo amo! Te quiero y te voy amar siempre, mi amor, mi dulce amor… (vers. spaniola)"

Statusuri de dragoste 206 " Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "

Statusuri de dragoste 207 " Daca ma iubesti de ce ma faci mereu sa plang? "

Statusuri de dragoste 208 " Cand ai plecat ai luat cu tine si sufletul meu… Intoarce-te! "

Statusuri de dragoste 209 " Y will always love the false image i had of you… "

Statusuri de dragoste 210 " Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "

Statusuri de dragoste 211 " Chiar nu vad cum ar fi o noapte fara zi, chiar nu-mi imaginez cum as fii eu fara tine! "

Statusuri de dragoste 212 " Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "

Statusuri de dragoste 213 " A day without you is a lost day… "

Statusuri de dragoste 214 " O lacrima am varsat pentru tine, o lacrima ce pe obraz a curs usor, si s-a prefacut intr-un vis de-amor "

Statusuri de dragoste 215 " Distanta ne desparte si totusi ne apropie? raman singura, aud doar...
  • 1 Martie 2012 23:18
    theGirls a răspuns:
    Bunahappy 1. ^ Anii trec, secundele zboară, clipele se scurg. 2.
    Nu te urăsc pentru că ai plecat. Te urăsc pentru că ai plecat şi ai spus că nu vei face asta niciodată. 2.
    →Ce rost are să mă țin eu de promisiuni dacă ceilalți uită de ale lor? 3.

Sunt lucruri care nu ai de unde să știi cum se vor termina, dar îți vei aminti toată viața cum au început.

4.→Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine. 5.Este sigur dragoste atunci când ea adoarme în braţele tale şi se trezeşte în visele tale! 6. @ Poate ai ţinut la mine dar nu ai ştiut să îmi arăţi. 7.→Prietenia trebuie capsată cu capsatorul, NU prinsă cu o agrafă de birou. 8.Nimeni nu îţi poate da ceea ce-ţi refuzi singur, dar nici nu-ţi poate lua ce păstrezi în suflet! 9. @ Pentru că viaţa nu e nici roz, nici mov, nici verde.E o chestie cu multe pete! 10.@ Tipic! Ai spus că ai fi acolo pentru mine, În vremuri de necaz atunci când am nevoie de tine şi eu sunt jos. 11.Se scrie "gelozie", dar de cele mai multe ori se citeşte "nu vreau să te pierd"!
    12.Fa cum vrei, nu te oprii, dar daca pleci.sa nu mai vii~&

• 24 Septembrie 2012 16:22
    iShadowProduction a răspuns:
    Desi poate orgoliul meu atinge cote mult prea inalte. Sa stii ca incep sa simt ceva ciudat cand stiu ca esti departe.

M-ai facut sa cred in tine, in iubirea ta… m-ai facut sa ma gandesc zi si noapte la tine… acelasi lucru il fac si acum chiar daca tu ai plecat…Te astept…Vino…!

Cata vreme avem amintiri, trecutul continua sa existe. Cata vreme avem speranta, viitorul ne asteapta. Cata vreme tu existi, merita sa traiesc prezentul.

Nu spune "Nu ma iubeste", spune "Si-a pierdut sansa".
    Nu spune "Nu îi plac", spune "Nu m-a apreciat".
    Nu spune "S-a terminat", spune "Ceva nou a început".

Cand o fata tace si nu spune nici un cuvant... E atunci cand ea are nevoie de tine cel mai mult. ♥

» Nu voi uita niciodată ce ai spus atunci când ai plecat...

» Un animal nu te va întreba niciodată de ce plângi, dar va sta alături de tine în semn de compătimire.
    » Un om te va întreba de ce plângi şi-ţi va spune un simplu „Hai, nu mai plânge!";-j

» Nu contează distanţa, cât contează ce simţim! ♥

» Nu încerca să minţi o fată... Chiar dacă se preface că te crede, îşi dă seama de adevăr!

» Există unele melodii care blochează urechile şi unele fotografii pentru care îţi închizi ochii. ♥

► Într-o lume mare cu prea puţine uşi deschise, sunt încă o puştoaică ce trăieşte prin vise!

Ea vroia doar un zambet ca sa-i schimbi dispozitia, nu sa o lasi pentru alta care-si desface picioarele si isi schimba pozitia

Iar tu zambesti mai departe Si o parte din inima ei nu mai bate. E aproape dar nu poate sa-ti spuna "te iubesc", Si sufera cand te vede cu altcineva.Uite asa te joci si ii frangi inima.

. Alta fata iti strange mana spunandu-ti ce simte.Tu spui ca m-ai uitat desi traiesc la tine in minte.Te minti si acum ca, desi iti e dor, Ai pus orgoliul in fata sentimentelor.happy

Unii oameni nu realizeaza uneori cat de mult ti la ei si ca ai fi dispus sa iti dai viata ca ei sa fie fericiti.

Merg...
  • 21 Februarie 2013 18:39
    tedyteo a răspuns:
    Zambestehappy..este cel mai pretios accesoriu:*
  • 30 Octombrie 2013 00:29
    Hehehe123 a răspuns:
    Toti oamenii te aud cand vorbesti... prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n`ai spus în cuvinte!
    *Viata o sa ne invete ca lumea vorbeste si judeca fara sa cunoasca.
    *Pe masura ce crestem descoperim ca pana si persoana care nu trebuia sa te dezamageasca vreodata, probabil o va face.
    *Te indrepti spre cerul senin. Mai bea un Pahar de vin si zambeste, cineva acolo sus te iubeste "♥
    *E imposibil sa eviti inevitabilul. Daca trebuie sa se intample, se va intampla indiferent ce ai face tu.
    *Dragostea ramane, doar oamenii se schimba.
    *Mai sunt destule de vazut si mai sunt multe de trait si de-nvatat.
    *Uitam cu totii ca trecem prin viata, nu stam... si doar impreuna invatam..Sa iubim, sa ajutam, sa uitam si sa iertam.
    *Uite cum e... dragostea inseamna durere, cand numai unul o da si celalalt o cere."
    *.•Încă nu s-a terminat. luptă pentru ce îti doresti cu adevărat!; x

*Şi chiar dacă o să-mi fie greu să te aud, promit să nu plâng!

*Cele mai marete lucruri in viata sunt invizibile.

*Ai o singura repriza.N-are cine sa te-ascunda.Tragi cu dintii pana-n ultima secunda.

*Aminteste-ti sa-i tii pe cei dragi de mana si sa pretuiesti acel moment, pentru ca intr-o zi acea persoana nu va mai fi langa tine!

*Vei intalni oameni care te vor uita. Vei uita oameni pe care i-ai intalnit. Dar uneori intalnesti oameni pe care nu ii poti uita. Aceia sunt prietenii tai.

*Vezi aproapele pe punctul de a fi ingropat. Intins pe`o masa cu lumanari la cap...s`a terminat! si incepi sa te intrebi:pentru ce te mai zbati? ca pan` la urma toti sfarsim langa o cruce ingropatzi.
    *Viata nu merge niciodata pe dorinte si vise, nu ia in seama nimic din cele promise, si nu stie ce inseamna scopuri atinse. Are doar unul ce-l urmeaza neincetat, Adesea inecandu-se in propriul sange.
    *Ma uit la fotografii..mereu il voi respecta pentru ca a fost aici in fiecare zi!
    ...