| Naty123Dia a întrebat:

Vreau sa-mi fac un site(blog) pe internet...Dar nu stiu cum! straight face
Dati-mi link sau explicati-mi!
Dau Funda!

3 răspunsuri:
| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand www.ucoz.ro - iti poti face si site si blog si forum - iti ofera destul de multe posibilitati. In plus, e usor de folosit si e gratuit :)

| GabyB94 a răspuns:

Diferenta intre site si blog e minima - adica pe un blog scrii mai des si de obicei chestii mai personale, altfel e aceeasi chestie din punct de vedere tehnic.

Poti incerca pe webnode.ro. Pentru tine cred ca e numai bun pentru ca e usor de folosit si ai tot soiul de sfaturi despre ce si cum poti face ca sa-ti iasa bine.

| WitchMya a răspuns:

Nu stiu cum se face un site, dar te pot ajuta cu blogul. De exemplu iti poti face un cont de gmail. Apoi, fiind logata cautui pe google "blogger". Daca dai click pe site-ul oficial ti se vor deschide inormatii despre contul tau google. La acea pagina vei vedea ce bloguri ai. Poti creea unele noi, le poti sterge, poti avea mai multe intre timp, poti vedea evolutia lor, etc.
Un al doilea mod pe care il stiu este sa iti faci cont pe wordpress. Exista si in limba romana. Nu stiu prea multe despre aceasta, dar daca iti faci cont te ajuta site-ul foarte mult, explicandu-ti totul, pas cu pas...
Cea de-a doua varianta este cea mai performanta metoda pe care o stiu.
Sper ca te-am ajutat si daca vei incepe sa lucrezi la un blog al tau iti urez succes... happy