| Kity22 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri si mesaje de dragoste frumoase.

4 răspunsuri:
| krlla a răspuns:

Se umileste cine iubeste si isi vinde sufletul.
daca te doare inima du-te si bea "Vitamina DRAGOSTEA"
Dragostea este ca o joaca in care trebuie sa stii cum si cind sa mergi...
Pentru multi am fost un oarecare,da` pentru tine am fost cer,pamant, luna si soare! big hug
Ochii tai ca doua stele ne-ncetat ei stralucesc Nus ca florile-n gradina ce-n curind se vestejesc Stelele sunt multe dar ochi cai tai sunt doi Si cit timp vor straluci atita timp si eu te voi iubi
dragostea e cea mai mare boala care nu se trateaza niciodata, daca e adevarata!
te iubesc pina la cea mai indepartata stea din cea mai mare galaxie...te iubesc.
m.am indragostit de tine stiu ca poate am gresit am inceput sa cred in tine si inima mi ai kukerit. miai promis iubirea si mi ai oferit dezamagirea.intr.o zi ai plecat distanta ne a indepartat si nu stiu cum s-a intamplat ca de mine ai uitat.dar sa nu uiti ceva ca niciodata nu te voi uita.
Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti, cate picaturi scapi, atat TE IUBESC!
" As vrea sa colorez padurea, Sa pot s`o fac in mii de feluri, Sa pot sa intalnesc iubirea, Ce se coboara dinspre ceruri… "
" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare. Se spune ca vantul bate nu atunci cand iubesti? ar cand frunzele se misca, sa stii doar, ca, TE IUBESC! "
" Nu arunca nici o vorba in vant, traieste intens fiecare cuvant… "
" Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste… "
" Daca vreodata Luna nu-ti va fi aproape, daca Soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva: Iubirea mea, care niciodata nu te va lasa! "
love struckxxxxXoXo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
o raza de lumina...o urma de durere...un chip de inger suav distrus de-o grea durere:X:X:X:X
um se mai spune te yubesk in alte limby

AFRICANA: EK IS LIEF VIR JOU

Albania: Te duaa

Araba: ana bhbk ya

Armenian: Yes kez sirumen

Bambara: M'bi fe

Bangla: Aamee tuma ke bhalo aashi

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bisaya: Nahigugma ako kanimo

Belarusian: Ya tabe kahayu

Bulgaria: Obicham te

Birmania: Chit pa de

Cambodian: Soro lahn nhee ah

Cantonese Chinese: Ngo oiy ney a

Catalan: T'estimo

Cheyenne: Ne mohotatse

Chichewa: Ndimakukonda

Corsican: Ti tengu caru (to male)

Creol: Mi aime jou

Czech: Miluji te

Cambogia: Bon sro lanh oon

Canada Franceza: Sh'teme

Croatia: Ljubim te

Cehia: Miluji te

Danemarca: Jeg elsker dig

Ebraica: Ich han dich lib

Elfa: amin mela lle

Estonian: Ma armastan sind

Ethiopian: Afgreki'

Elvetia: Ch'ha di ga"rn

Filipincinta padamue: Mahal ca ta

Finlanda: Mina" rakastan sinua

Franta: Je t'aime; Je t'adore

Gaelic: Ta gra agam ort

Georgian: Mikvarhar

Germania: Ich liebe dich

Grecia: S'agapo

Hiligaynon: Palangga ko ikaw

Hawaiian: Aloha wau ia oi

Hebrew: Ani ohev otah (to female)

Hebrew: Ani ohevet otha (to male)

Hiligaynon: Guina higugma ko ikaw

Hindi: Hum Tumhe Pyar Karte hae

Hmong: Kuv hlub koj

Hopi: Nu' umi unangwa'ta

Hungarian: Szeretlek

Indonezia: Saya

Iran: Mahn doostaht doh-rahm

Irlanda: Taim i' ngra leat

Inuit: Negligevapse

Irish: Taim i' ngra leat

Italia: Ti amo

Iugoslavia: Ya te volim

Japonia: Kimi o ai shiteru

Kannada Naanu ninna preetisuttene

Kapampangan Kaluguran daca

Kiswahili Nakupenda

Konkani Tu magel moga cho

Korean Sarang Heyo

Olanda: Ik hou van jou

Portugalia: Amo-te

Polonia: Cocham Ci

Romania: Te iubesc; Te Ador

Rusia: Ya tebya liubliu

Serbia: ljubim te

Spania: Te amo

Suedia: Jag a"lskar dig

Tara Galilor: 'Rwy'n dy garu di

Turcia: Seni seviyorum

UcrainasadNOU!) Ya tebe koxaiu-Mesaj trimis de Ilia

Ungaria: Szeretlek

| mireluta2012 a răspuns:

Cauta pe google mesaje de dragoste big grin