| Mariposa97 a întrebat:

Buna vreau ststusuri noi, frumoase.

Răspuns Câştigător
| CurcubeuFaraCuLori a răspuns:

• Îmi place parfumul tãu, îmi place cum te îmbraci, îmi place când râzi, când plângi, când taci.

• Fiecare moment e un nou inceput, viata merge inainte, indiferent de ce-ai facut!

• Lasa-te purtat de vant. Va fi bine, pe cuvant!

• Da` îmi plac momentele alea în care iei foc cã nu vreau sã-mi dezvãlui sentimentele!

• Si daca-i fi un zmeu, as vrea sã fiu eu vântul, sã am grijã sã n-atingi niciodatã pãmântul
.
• Ai ridicat din prima cu tupeu cortina ce acoperea teatrul viselor din sufletu` meu.

Viseaza ca si cum ai trai o vesnicie, traieste ca si cum ai muri maine!

Noi suntem doar îngeri cu o singura aripa, nu putem zbura decât îmbratisati.

Spune ca a fost o greseala ca au fost impreuna // Dar inca mai tremura si viseaza ca o tine de mana

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic

Eu sunt .eu.Altele vor sa ma imite.La cat de scumpa is nu prea isi pot permite'.

MiNTI ca nu iti pasa de mine dar hai recunoaste ca is o parte din tine!

Viata e ce se intampla in timp ce-ti faci planuri

Aspir…….la o viata mai buna…

Visele mele se lovesc de ziua de maine

Unde e "rozul" de la inceput?"

A uitat sa se uite la data si la ceas

N-am pretins niciodata ca traiesc intr-un basm

Timpul ne-a furat tot ce aveam

Nu mai caut culoare... Detaliile au murit

Un Fard bun s un Zambet Dulce. Asa ascund un Suflet care Plange.

Suntem doar noi si ne simtim bine, facand arta

O vrei pe toata sa fie a ta. Promiti sa ai cea mai mare grija de ea?

Liftul a cazut dar mai sunt scari

E doar gri...imaginea de zi cu zi

Realitatea bate platourile de filmare, viata-i frumoasa si fara efecte sepciale.
Daca viata iti da 1000 de motive sa plangi, demonstreaza-i ca ai 1001 motive sa zambesti!
Chiar si daca`i frig,soareLe tot rasareee`:-x

Cand va fi prea tarziu, Tu ai sa spui "uite *** ea chiar tsinea la mine!batting eyelashes

Azi n-am chef sa fac nimic, nimic ...si gataa! se poarta vara asta:X

Stii bine.Caci o porti mereu in inima[; x]. exista mai multe ele si o singura EA

Au fost si certuri si nu pot minti Dar supararea nu tinea mai mult de o zi

ApropO.stii` cum e vorba mea fRate`. Iubeste`O din sUflet, Dar sa dOvedeSti Si prin Fapte`!

Nuu`mi regret trectuu` din m0ment ce`mi iubesc prezentuu`! :-x’

Am 2000 de motivee`...Ca sa fiu cum vreauu` sa fiuuu![]

N.ai minte!`. Degeaba comentezi`! M`am saturat`! Tine-ti` gura `!` De acum si` pa`n la moarte`!`. Suugi pl`!

●Ce faci? ~Plec. ~Unde? ~Undeva departe. ~Cum te voi vedea? ~Umbre pe cer. ~De unde voi stii ca esti tu? ~Sperante. ~Cat va dura? ~O secunda. ~Daca imi va fi dor de tine, unde te gasesc? ~In inima ta. ~Si dupa? ~Viseaza. ♥

●Apari zâmbind prelungind vara şi readuci toată lumina dimineţii seara!

●Mai tii minte cand visam `Si desenam Y love you' pe trotoar?

Totul se plăteşte azi. Inclusiv iluziile.

• Иʋ ʋιтa ca ɛƨтι σ ғιιитa ∂ɛσƨɛвιтa...ca ɛƨтι ʋиιca :ϰ!

• Bate-n lemn să n-ajungi ca mine, sunt prea fericită și ție nu-ți stă bine.

Ne leaga zambete sh lacrimi

Cand ToTul Se Darama In JuruL Meu. Aminteste-mi Sa Nu-mi Para Rau. Aminteste`ti De Ce Spun Acum. O Sa Ramanem Doar POze Intr`un Album`love struck!

Acum despre mine:
Respir. Exist. Vad. Aud. Iubesc. Urasc. Incerc.
Renunt. Vreau. Pot. Stiu. Vorbesc. Tac.
Ma abtin. Ma razbun. Ma infurii. Imi revin.
Intr`un cuvant: TRAIESC.

●Pe un preţ mai mic - mai mare. azi e totul de vânzare

●Vântul s-a ascuns. nu mi-a mai răspuns. Vreau s-o iau din loc. simt că mă sufoc. Mi-e dor de-e betie! si de inc-o mie. Fluturi iar să simt. şi-apoi să te mint! Mi-e dor de. \:d/
*** ca n`ai avut grija de persoana mea :-J

Mi`e greu, primeSc mesaj si timpul s`a 0prit.CiteSc: " Mi`e dor de tine! " Nu mai intseleg nimic.tuu` eSti cu ea acum ganDul asta ma 0m0ara. Ma simt bl0cata ca`n trafic bara la bara

●Ai grija ca viata`i grea. tine cat poti de ea! O sa dai de greutati. Stii? e ca la carti : asul trebuie` sa stii cand sa-l scoti!

●Te prefaci că totul este bine, ascunzându-te după un tablou gen autoportret zâmbitor

●Sunt ceea ce gândesc atunci când nu-mi controlez gândurile.

●Trădez. Joc teatru. Manipulez. Înjur. Te pot minţi în faţă fără să clipesc. Trag numai spre pericol de la un timp. Dar mă jur că îmi place cum sunt şi nu mă schimb!

●Nu sunt o sfanta dar nici o bagaboanta, respect pentru baietii care stiu sa se poarte cu o fata!

Fie ca vrei sau ca nu vrei lumea se misca-ncontinuu. Fie ca vrei sau ca nu vrei, trebuie sa ti ritmu`! happy

O atitudine pozitiva nu-ti va rezolva problemele, dar ii va infuria teribil pe cei ce ti le-au creeat!

1 răspuns:
| frumusik96 a răspuns:

" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… "
Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "
entru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate! "
',, A.R.F.E. = Arat. Realmente. Fermecator. Este? "
" Ai o harta? Ca m`am ratacit in ochii tai… "
" Mi-am luat oglinda sa imi vad avataru… "