| 191720 a întrebat:

Vreau si eu niste ststusuri de dor frumoase.

3 răspunsuri:
| aneliram a răspuns:

*petalele are cad, nu se mai lipesc.
inimile care se despart, nu se mai unesc. lacrimile care cad nu se mai opresc.
*Invata de la vierme ca nimeni nu-i uitat
Invata de la nufar sa fi mereu curat
Invata de la flacari ce-avem de ars in noi
Invata de la ape sa nu dai inapoi.
Invata de la flacari sa fi smerit de ea.
Invata de la stanca sa-nduri furtuna grea.Invata de la floare sa fii gingas ca ea
Invata de la miel sa ai blandetea sa
Invata de la pasari sa fi mereu in zbor
Invata de la toate ca totu-i trecator. *dragostea e o sageata care face rani de foc, sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.
*mi-e dor de ochii tai, de chipul tau mi-e dor
as vrea sa-l vad din nou,
sa pot sa iti vorbesc.
sa-ti spun ca te iubes.

| Bledea a răspuns:

Stau si pling de luni de zile ca mi-e tare dor de tine si orice s-ar intimpla jur ca nu te voi uita! papusa mea.

Mi-e dor sa adud cum spui ca ma iubesti si ca ma doresti si in brate sa ma tii si cu dragoste sa mi spui ca ma doresti si sunt tot ce ai dor

stau pe scaun, ma gandesc, mama crede ca citesc, dar eu ma gandesc la tine cum ar fi sa rup scaunul cu tine

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu doar ma uit.

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi e doar azi

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis

Frumusete exterior, zambet, exterior, inauntru

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi.

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc

Mie dor de tine, de ochi tai, de privriea ta, sa ma stringi in brate sa ma saruti de ce? de ce? nu esti langa mine?

. Amintirea nu se scrie... Pe o foaie de hartie. Ci pe o inima curata..Sa nu fie uitata niciodata

Mie dor de tine si nu stiu cum sa iti spun dar sa nu uiti ca te iubesc enorm de tot da ca ti am gresit cu ceva sa imi spui da ca nu la revedere

Mi-e dor sa aud cum spui ca ma iubesti si ca ma doresti si in brate sa ma tii si cu dragoste sa mi spui ca ma doresti si sunt tot ce ai dori

Adu-ti aminte, intotdeauna ai fost artist la cuvinte, dar ai uitat ceva iubirea nu se spune ia se simte!?

M-am gandit la tine si acum ma gandesc fiecare secunda la tine Imi este gandul. Imi aduc aminte de zilele in care eram impreuna si parca era un vis. Te astept acum cu mare dor ce este in inima la mine.

Ziua in care am sa te vad din nou va fi cea mai senina, si cea mai calda. Asa cum va fi la mine in inima.Tu esti fericirea mea, IUBIREA MEA! Nici nu mi-am imaginat ca asa de mult am sa te iubesc!

Privirea ta ma rascoleste, vocea ta imi mangaie sufletul, felul in care te misti ma face sa imi pierd controlul. Tu m-ai readus la viata si m-ai facut sa ma simt viu. De aceea nu pot trai fara tine… Imi lipsesti atat de mult

Hey si uite si niste mesaje de dorhappy

Dorul e un sentiment greu de definit. Dorul inseamna sa te gandesti cu placere si in acelasi timp cu tristete la fiinta iubita, cand ea nu-ti este aproape. Dorul e semnul unei trairi intense, e in acelasi timp duiosie si durere, un foc ce-ti arde inima, o boala care te sfarseste. Dorul inseamna transfigurarea fiintei iubite in absenta ei, e dovada prezentei ei de nesters in sufletul si constiinta ta. Dorul e un sentiment greu de descris, dar – cum fiecare l-a simtit – fii sigur ca orice mesaje de dor vei trimite, ele vor ajunge direct la inima fiintei iubite. Pentru ca cei care se iubesc se simt ca doua jumatati ale aceluiasi intreg, fiecare traieste in mod acut lipsa celuilalt, fiecare il poarta pe celalalt in sine.
Fundapuppy dog eyes? :*