| DeeAndreeA2012 a întrebat:

Stie cineva niste ststusuri frumoase?

1 răspuns:
| Cristina98A a răspuns:

E prea târziu acum, nu mai cred în vorbe goale talk to the hand! Făra fapte, cuvintele tale sunt banale.

Şi ştii că mereu am preferat să te lovesc cu un cuvânt decât c-o palmă, chiar n-am vrut să trăiesc totul ca pe o dramă. happy

Am pornit cu mâna goală spre lacăte închise. Călcând pe orgolii, arzând zeci de foi scrise!

Sentimentele nu pot fi puse pe balanţă. Nu ne poate despărţi nici o distanţă! Chiar dacă avem în faţă un drum acoperit cu noroi, mergem înainte cum ştim noi!

N'am niciun regret, n'am speranţe deşarte, că mi-am pus sufletul pe foaie şi am mers mai departe.; x

Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand.Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu.

Te simţi aşa bine când cineva îţi spune " ai grijă.", dar te simţi şi mai bine când auzi "o să am eu grijă de tine!

O a doua şansă nu înseamnă întotdeauna un final fericit.

Daca nu vrei un raspuns sarcastic, nu-mi pune o intrebare stupida

Te-ai trezit la realitate, din păcate prea tarziu. Vei cere sprijinul meu, ştii bine no să mai fiu. O să rad, tu o să plângi, faci parte din filmul meu. A venit timpul să simţi ce-am simţit şi eu.

♥Zambeste chiar daca ai sa cazi Chiar daca soarele apune si azi.

Nu pierzi niciodata iubind. pierzi intotdeauna renuntand prea usor!

♥Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!

♥ Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Iubesc să ascult minciuni, când ştiu adevărul.

♥ Eram doar un copil cretin ce credea doar in destin

# Minte-mă uşor, spune-mi că va fi bine. Lasă-mă să cred că-ţi pasă de mine.

Educata de destin, simt mult dar arat putin.

Am zeci de mii de ganduri, deci n-am somn, am mii de sentimente, deci ma consider om.

E o lume in care, nimic nu e ceea ce pare. Te provoc sa recunosti adevarata valoare. E vorba de putere, advertising si manipulare. Faptele, nu vorbele te fac sa fii mare.

Dar n-am facut nimic, doar am trait momente grele,.l-am reclasificat la prieteni cu ghilimele.

Poate te iubesc. poate te mint. sincera sa fiu nici eu nu stiu ce simt.

Numai dupa Invidia altora ii Poti da seama De propria ta Valorarewinking!~~~!~~~

• Nu stiii când totul e de vis, cãci totul se duce când luminile s-au stins.

Oamenii iti spun că te-ai schimbat atunci cand nu te mai porti cum vor ei.

Am invatat ca dupa altu tot un altu vine.Aceleasi replici.Acelasi "Te iubesc"…Acelasi rand "Mi`e dor de tine Te doresc"…!