| stefanstrujan a întrebat:

Ca tot incepe scoala, tot ma intreb, o sa fie greu in clasa a VI-a, voua cum vi s-a parut greu sau usor?

9 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Fiecare clasa e mai grea ca cealalta de inainte.Pentru ca e un nou nivel, o noua treapta dar cu munca si ambitie ti se va parea usoara.Trebuie sa faci tot posibilul sa inveti, usorul vine de la sine.

| Mar a răspuns:

Pai mie mi s-a parut usoara. dar ai sa ai fizica cu viteza densitate etc toate porcariile.romana gramatica de a5-a dar la literatura demonstratii de balade poezii etc.mate triunghiuri multe o. o si ceva nou la algebra. franceza faci trecutul(la verbe)si poate mai inveti ceva cuvinte despre h mut etc. engleza multa gramatica.biologie ai sa ai zoologie(animale). geografie :geografia europei si e chiar faina. tehnologie :multe chestii nefolositoare despre lemn ceramica etc. si ti-am spus in mare parte.multe chestii noi. daca ai sa inveti si nu o sa iti pierzi timpul o sa fie chiar usor. ma rog depinde si ce profesori ai. succes

| madalinutza a răspuns:

Buna
mie clasa a VI-a mi s-a parut usoarahee hee
mai ales la biologie... e foarte frumosbig grin
o sa ai in plus fizica. dar la inceput e usor la fizicahappy
sper ca te-am ajutatwinking

| Anileda a răspuns:

Daca inveti nimic nu este greu.
Incepe fizica, dar daca ai ceva cunostinte de matematica te descurci.
Succes

O zi buna

Aniledă

| GeorgianaDragus a răspuns:

Clasa a VI-a este cea mai usoara clasa.in clasa a V-a trebuie sa inveti numere intregi si mai multe in clasa a VI-a e doar repetitie a tot ceea ce ai facut... funda puppy dog eyes?

| Kitty a răspuns:

Mie clasa a VI mi s-a parut usoara, a fost mult mai bine decat intr-a V-a. Ar fi mai bine daca n-ai mai asculta pe nimeni, pentru ca foecare are pareri diferite, fiecare a trait clasa a 6-a diferit asa ca nu mi se pare normal ca toti sa spuna "este greu" sau "este usor". Asta depinde de profesori, de tine, de colegi, cat si de alti factori.

| Maddu a răspuns:

Poi nu prea greu.fizica e frumoasa la inceput sunt numai teorii dar e si logica cu formule daca ai ambitie vei trece peste! este frumos intra vi-a.

| mdia13 a răspuns:

O sa fie mai greu decat in a V-a. Ai fizica in plus si in a V-a profesorii au fost mai indulgenti.
Dar nu te speria daca inveti si iti vezi de treba ta totul va fi bine si usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e grea poate foarte putin
succes