| Nik a întrebat:

Care e cel mai inspaimanator lucru care ti s-a intamplat vreodata? dau funda la cel mai infricosator

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa ma ratacesc. E aiurea rau sentimentul.

| Xonia a răspuns:

Pai vara trekuta, am plecat cu tata, bunikmiu si unchimiu la porumbi(la tara)
Si nea apucat noaptea.Cand am plecat acasaa trebuia sa trekem peste un pod.Cand mai aveam cativa pasi pana la pod, din porumbi a iesit un barbat imbrakt in mireasa
Am inceput toti sa fugimlaughing
Iti dai seama 3 barbati, si eu fatalaughingNici nu stiu cum am ajuns acasa, ca nu neam mai oprit din fugitrolling on the floor

| Derye a răspuns:

@scuppelu: Cel mai amuzant tip din cati am intalnit.Desigur, amuzamentul implica si prostie. Ti'am citit intrebarile si raspunsurile si ti'am salvat profilul, caci esti mai bun decat o carte de bancuri rolling on the floor

@Nik: Nimic de spus.

| Blue_2910 a răspuns:

Cel mai inspaimantator lucru mi s-a intamplat intr-o noapte. Ma visam dormind ca in realitate si ca la un momendat a cazut un poster de pe perete si ca m-am trezit, iar cand m-am uitat in fata mea era un demon, iar eu nu puteam nici sa ma misc, nici sa vorbesc. Intamplarea inspaimantoarea a venit imediat, cand mi-a picat cu adevarat posterul de pe perete si m-am trezit din somn. Din fericire, de data asta, demonul nu si-a mai facut aparitiabatting eyelashes

| LittleDrop a răspuns:

Buna!
Asta-vara, eu cu mama mea in Germania, la o matusha. Pt 2 saptamani matush`mea si cu sotu` ei au stat acasa dar pentru alte 2 saptamani a plecat in tara, in Romania, si ea avand 3 copii, pe cea mai mica[7luni atunci] ne-a lasat`o noua in Germania. F aproape de casa matush`mii, la bloc statea si cealalta matusha, si ea cu un copil, casatorita. Statea la casa ei, normallaughing. Are 2 cainii si cum sotu` ei nu suporta cainii ia` adus la noi, sa doarma. Au adormit saraci pe hol, pe pat, pe unde au apucatlaughing si pe la vreo 12-1 au inceput amandoi sa latre pana dimineata pe la vreo 7-8. Nici eu si nici maik`mea nu am dormit deloc toata noapteayawn si dimineata, cand vine sa ia cainii, ii povestim matush`mii tot ce s`a intamplat. Ea "e posibil sa fi venit cineva in "control" prin curte", noi cand am auzit astaI don't want to see laughing si am mers al garaj sa luam carutzu` si vedem ca nu se deschide usa "vaiiiI don't want to see chair c`o fost careva straight face" laughing [usa nu se deschidea ca am dus gunoiu` si era un ghiveci cu flori in fata si s`a fost mutat putin mai incolo, fix in fata garajului] Ne lasam noi pagubashe, n`am mai iesitlaughing si vine seara [trebuia sa vina cineva din Romania la munca, la firma la unchi`miu dar mnoi il asteptam dimineata] trece matush`mea pe la noi, mai vb putin, si pleca la ea acasa, sa se culce. Peste 5 minute suna cineva la usa:-s, ne gandeam "daca e tot ea ea nu ar suna la usa, ar bate un gheam[ca asa s`a abisnuittongue] merge maik`mea la usa sa intrebe cine e pauza, nu arspunde nimeni eu cred ca mai aveam putin si faceam pe minelaughing, fiind intr-o tara straina, necunoscand limbastraight face laughing si merge tipu` si bate un gheam la bucatarie, unde vede lumina :-s laughing si mai merge inca odata la usa si suna.si batelaughing maik`mea iar intreaba si in sfarsit s`o gandit si ala sa raspundalaughing...cand am vazuut cine e imi venea sa-l strang de gatlaughing i-am zis "mnaaaah tu nu stii sa vorbesti?"laughing [ps: tipu` e cam timidlaughing si cica de asta n`a rasplaughing I don't want to see] si i-am zis ca daca nu raspundea dormea afaralaughing

nu e chiar inspaimantator da` eu mai aveam putin si faceam pe mine:-s laughing

| Crissuu a răspuns:

Doar 1?
Pot sa zic mai multe ca nu pot sa le aleg.
Deci:
1.Cand am auzit poveste lu Bloddy Mery si video-uri din film am explodat de frica cum ii omora pe aia.[Oricum nu e reala aia ]
2.Cand eram mica nu stiu ce mi s-a intamplat ca simt ca ma urmareste cineva pe la spate
3.Ma cam visez cu niste prietene [2 nopti] cu lucruri legate de Ai Enma dar asa ca ne arde casa sau cum zice ea la aia din anime.

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Pai sa am cosmaruri ca ma urmaresc tot felul de vampiri insetati de sange big grin big grin big grin big grin big grin big grin

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

@BlackAndWhite
sa stii ca nu am avut asemenea cosmaruri si chiar imi place twilight si vampire diaries

| Anonim951 a răspuns:

Cel mai inspaimantator a fost cand sora mea de 7 ani a disparut seara de acasa si fratemiu asta mic de 5 ani zicea ca au luat-o sectele SECTE - oameni ce fura copii si face sapun din ei

| Flavius_6134 a răspuns:

Cand eram mai mic si am fost noaptea pe deal la furat de prune cu niste baieti mai mari de la bloc...Eram mic, ce pot sa zic, chiar ii credeam cand spuneau ca toate gradinile de pe deal sunt ale lor laughing Asa...si am nimerit intr-o gradina in care statea un mos nebun, MA sa nu va spun laughing a iesit mosu cu coasa dupa noi si a dezlegat cainele, ne-a fugarit mosu cu o coasa cat el de mare si un caine cat mine de mare laughing am scapat pana la urma si am ras peste ani, da' nu va doresc sa cunoasteti sentimentu ala pe loc laughing la varsta pe care am avut-o eu thinking cred ca aveam 11 ani. Poate nu e cea mai inspaimantatoare intamplare da' va asigur ca in momentu ala am facut pe mine de frica cand l-am vazut pe ala cu coasa si cum zbiera laughing

| Doze a răspuns:

Cand jucam de-a v-ati ascunselea in cimitir si un prieten a facut o gluma proasta de am lesinatrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@dyana

Exemplul viu că filmele Twilight [sau cum se scrie] dăunează grav.

@s3bycu

Şi eu am avut un vis asemănător dar nu mi s-a părut înfricoşător.

@bacemi

De câte ori mă rătăcesc îmi vine să plâng. Te cred, e îngrozitor.

@Doze

De aia nu mă joc pe lângă cimitir.Pericol să fiu halită de cei care au plecat de mult timp...doar sunt proaspătă printre ei.Carne proaspătă, coşciug nou... :-s

@BuBu*Ruza

Go go go! laughing rolling on the floor

Despre întrebare...thinking

Eu probabil că mă fac de râs dar m-am speriat când am dat nas în nas cu un porcuşor mistreţ foarte cuminte cu puişori şi era oleacă disperat că îi fur.Acolo să vezi maraton cine se urcă primul în copac:Eu, bunica sau porcuşorul.

Eh, din fericire nu am păţit nimic, s-a potolit când a văzut ce alpinistă sunt b-).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Flavius

Ceva asemănător am păţit şi eu acum 3 ani [aveam 10 ani].

Eram la "cules" de vişine din grădiniţa unei babe cu încă 4-5 fete. Ei bine, am escaladat gardul, am pătruns pe proprietatea blocului şi eram aşezate strategic să culegem cât mai bine, comod şi cu punguliţele în mână.

Eu lângă gard trăgeam de creangă în jos big grin.

O prietenă era cocoţată sus îmi apleca crengile.

Una era sus pe bara pe care se pun hainele afară.

Restul sus culegeau de zor.

Deodată, se aude ceva de la etajul 1 sau 2.Ne uităm, era o băbuţă nervoasă că îi culegem recolta. Ţipa, făcea în toate felurile numai să plecăm.Eh,noi încăpăţânate, nu renunţam pe deasupra am mai şi început să râdem de băbuţa crizată [scuzaţi expresia dar aşa era big grin]. Apoi începe cu ameninţările că vine la noi cu pitbull-ul :o. Totuşi, continuam să mâncăm şi să băgăm în plăsuţe cu fraza în minte.Anume: "Una mie, una ţie!"

Băbuţa se retrage şi apare jos cu fiorosul "pitbull" care era de fapt o mătură stufoasă. Eu eram cu faţa la uşă deci am observat-o prima când a ieşit din bloc. Iute, aşa cum sunt eu, repede m-am căţărat pe gard apoi am sărit în curte şi le-am aşteptat pe celelalte fete care nu au reuşit să facă aceleaşi mişcări.Baba nu a stat să se holbeze la mine şi a trecut la fapte. Câteva bâte peste picioare fetelor pe care le-a prins.Pe cea de pe bara de haine nu a observat-o, culmea, că a trecut pe lângă ea şi acum era poziţionată cu capul la picioarele ei deci se putea aştepta la câteva picioare în cap. După ce le-a altoit bine, m-a observat pe mine, râdeam şi eram puţin speriată. Ei bine, răspunsul ei final:

"-Râzi? Lasă că te prind eu pe tine să vezi ce îţi fac!"[Şi îmi arăta mătura]

După ce au sărit şi celelalte fete gardul am luat-o la fugă. Când ne-am oprit şi ne-am gândit la ce s-a întâmplat am râs cu lacrimi [ cel puţin eu, celelalte probabil plângeau din cauza loviturilor].

Asta a fost pentru noi o adevărată aventură de scris în cărţi big grin big grin.

Dacă se întreabă cineva dacă s-a ţinut băbuţa de cuvânt şi m-a altoit şi pe mine, răspunsul este NU.Nu ne-am mai văzut de atunci, din fericire!

| s3bycu a răspuns:

Am avut un cosmar intr-o noape in care era sfarsitul lumii, cadeau meteoriti peste tot, un val tunami se apropia de tarm, erau cutremure in sir si cerul sa facut negru.Atunci m-am trezit, era ora 3, iar noaptea aceea nu am mai putut adormi.

Întrebări recente