| CookieDiamond a întrebat:

Care erau atributiile unui rege? din cele mai vechi timpuri? ( FUNDA )

Răspuns Câştigător
| ioana_6047 a răspuns:

Cred ca cele militare, politice, juridice si religioase:-s regele fiind ajutat totusi de un corp de sfetnici supusi ordinelor salehappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește drept roman și ai să vezi ce se întâmpla în cele mai vechi timpuri!
Pa, pa.

| Casillias1 a răspuns:

Un rege trebuia sa fie viteaz si demn de a fi rege.
el trebuia sa daruiasca oamenilor si sa aduca dreptatea in cetate sau regat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nus

| Ghenea_Paul_1988 a răspuns:

Cele militare, politice, juridice si religioase:-s regele fiind ajutat totusi de un corp de sfetnici supusi ordinelor sale si un rege trebuia sa fie viteaz si demn de a fi rege.
el trebuia sa daruiasca oamenilor si sa aduca dreptatea in cetate sau regat