| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai potrivit animal de companie? De ce?

Răspuns Câştigător
| PinkDea a răspuns:

Toate animalele sunt potrivite in felul lor, care iti place cel mai mult acela e cel mai potrivit

11 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Hamster laughing. pentru ca nu face mizerie. si este dragut:X

| only me a răspuns:

Un caine. il poti scoate la plimbarelaughing

Răspuns utilizator avertizat
| Lolololalali a răspuns:

Prietenul imaginar.Nu costa, nu murdareste, nu ocupa spatiu.Nu este ideal?

| raluca0306 a răspuns:

Mereu caine, pentru ca mereu poti sa te joci cu el, pentru ca niciodata nu te respinge:d
iar cand esti suparat poti sa-i spui orice pentru ca nu o sa se plictiseasca mai ales daca-l mangai :*

| danielahopes a răspuns:

Pai eu ti-as propune:
cainele-deoarece este cel mai bun prieten al omului dar daca nu este de rasa buna lasa mult par
-pisica-dar ea lasa par orice rasa ar fi desigur daca este cheala nu lasalaughing
-daca ai vrea ceva mai usor de ingrijit si foarte linistit ti-as recomanda un papagal pentru ca este o pasare foarte jucausa sau cel mai bine kanarul canta foarte frumos si sta locului orice iai face.
sper ca te-am ajutat cu ceva pa.

| Trefla a răspuns:

Pasarica iti ofera placere cand vreirolling on the floor Un papagal e super ok la o casa un micul alexandru sau un Jako

| sunflower01 a răspuns:

Eu cred ca un catel este cel mai potrivit animal de companie deoarece cum se si spune :cainele este cel mai bun prieten al omului
dar si o pisica poate fi un aminal de companie bun si papagalul, pesti, reptilele...etc

| Evileye6 a răspuns:

Este cainele desigur deoarece, dupa cum se spune este cel mai bun prieten al omului, este iubitor, credincios si te poate proteja.

| didulica a răspuns:

Din experientamea cu bella, cateaua mea, eu tiasi da sfaturile:
1. sa il scoti de 3 ori pe zi afara,
2.sa il hranesti din 6 in 6 ore, dar searainaite sa te culci pune-i mai multa ca sa nu trebuiasca sa te trezesti
3.sa il speli din 2 in doua sap.
4. Ai grija cand e in calduri(OPTIONAL FATA)
5.sa nu il lovesti in cap, ca turbeaza.
6. nu ii da orice de mancare, capoate sa ii se umfe ficatul si sa moara.
7.sa il feliciciti cand face un lucru bund
8. sa il certi cand face un lucru rau
DE CE? PT CA CAINELE ITI DA RESPONSABILITATE, ITI DA AFECTIUNE SI IUBIRE, SI CEL MAI MULT SI CELK MAI MULT, CAINELE ITI ESTE AMICUL CEL MAI BUN, O ALTA EXPERIENTA, CAND ERAM TRISTA, DEOBICEI MA FACE FERICITALINGANDUMA SAU FACANDUMA SA O MANGAI...

| luciana_3122 a răspuns:

Cainele, Pentru ca este cel mai bun prieten al omului:*