| Catalinene22 a întrebat:

Cat inseamna 100.0 Mega-pixeli viteza la internet? Adica intreb daca e mult sau putin? Dau funda celui mai explicativ raspuns!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100.0 Megabiti pe secunda ( mega pixeli este numai la partea video) este latimea de banda. Ca sa afli viteza de transfer imparti la 8 (in computere se lucreaza cu multipli de 8) si-ti va da 12, 5 Mbps care este viteza de download, maxima.

| allex20n a răspuns:

Nu cumva megabytes? 100mbps (megabytes pe secunda) e bine, adica e mult. nu stiu sa existe mai mult de atat.

| cristif a răspuns (pentru allex20n):

Dolce Cluj are net de 120 mb/s

| allex20n a răspuns (pentru cristif):

Nu stiam. nu-s din cluj big grin

| cristif a răspuns (pentru allex20n):

Nici eu, am citit pe net acum cateva zile. laughing

| DnZuuL a răspuns:

Ori 100.0 Mb sau Kb.Mb este foarte mult este buna.dar 100.0 Kb este foarte slab.a 10 parte dintr-un Mb