| anonim_4396 a întrebat:

Cati prieteni adevarati ai(in care sa ai incredere totala)?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am o prietena foarte buna, careia ii pot spune tot, pot conta pe sprijinul ei si Il am pe Dumnezeu, care mi-e cel mai bun prieten si suplineste toate nevoile mele, ma asculta, ma mustra, imi umple inima cu pace, bucurie si multa dragoste, nici un prieten nu-mi ofera garantia ca nu ma va trada sau parasi niciodata, protectia, providenta si dragostea neconditionata asa cum o face El!

28 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

100% in mama si bunica!
Pe langa ele, mai am 5 prieteni care, pana acum m-au ajutat mereu la nevoie si nu m-au dezamagit cu nimic, niciodata!
Asadar 7!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sotul meu.

| psiholoaga a răspuns:

Eu nu cred in prietenia asta gen" incredere totala". Am incredere cu limite in toti oamenii din jur. E sanatos sa pui niste limite si in acelasi timp, sa ramai deschis. Raspunsul intrebarii tale, daca am inteles-o corect, ar fi niciunul. Am o alta conceptie despre prietenie.

| elena a răspuns:

Unul...si acela este sub semnul intrebarii...
Poate, draga "cdaniel2009", ar fi fost bine, sa intrebi, ce conditii trebuie sa indeplineasca un prieten adevarat?

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Niciunul...asta e...nicio suparare laughing

daniela
| daniela a răspuns:

Doua prietene foarte foarte bune, din care pe una o cunosc de cand m-am nascut.

Bula
| Bula a răspuns:

0.
De mult nu mai am incredere in nimeni!

pupimik
| pupimik a răspuns:

Niciunu

| DenissaDeea a răspuns:

Un singur prieten si acel prieten imi este sotul meu sincer,, asa prietenii am,, dar nu stiu sigur cat de prietenii adevarati imi sunt...

| cotzobel a răspuns:

Prietenii mei adevarati sunt cei din familie.adica mama, sora mea si prietenul meu.se pune?happy.in rest nu am alte persoane de incredere...

| joy a răspuns:

Prietena mea cea mai buna e mama si iubitul meu.

| Daniel TM a răspuns:

Stiu destul de bine ce am vrut sa intreb, nu am nevoie de "consilieri". Oricum Mersi

| leluc a răspuns:

| ? MayE [;x] a răspuns:

Niciunul...toti sunt falsi si au intentii rele ascunse...

| Delia 75 a răspuns:

Unul si bun.

| Paula a răspuns:

Una, una foarte buna :X

| Teardrop:] a răspuns:

Niciunul

| vololo a răspuns:

AU PICAT TOTI ORI "PRESELECTIE " ORI LA PROBA "AJUTOR", DIN PACATE ...MAI INSIST... POATE POATE...

| claw_4117 a răspuns:

Am o prietena buna, in care am incredere totala imi este ca o sora.

| Elena0210 a răspuns:

Unu si bun

| astrolutza a răspuns:

Eu nu cred ca un parinte iti poate fi prieten adevarat, sa ii poti povesti absolut tot ce ai tu in cap sau pe suflet...in schimb un frate/sora este perfect big grin asta este si cazul meu... cel mai bun prieten al meu este fratele meu...si pe langa mai am prieteni... dar nimeni in afara de fratele meu nu ma cunoaste cu adevarat big grin

| amstaff a răspuns:

1.si e varul meu. e de varsta mea

| kaumi a răspuns:

Nu exista asa ceva pe durata nelimitata. Dar si pe durata "determinata" fii fericit daca ai maxim unul.

| cretudancelife a răspuns:

Nici unul desi ar trebui, mai degraba ai dusmani decat prieteni deoarece in ei nu ai incredere dar in prieten da si cand o sa observi ca te-ai inselat o sa-ti para rau ca ai avut incredere in el big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nu cred ca am vreo prietena adevarata....si nu am incredere totala in nimeni pentru ca nimeni nu merita increderea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaa:X cea mai buna pretena a mea este o fata la care tin ca al o sora :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

| mihaelarock a răspuns:

Nu multi