| BlackAndWhite1 a întrebat:

Aveti prieteni adevarati multi? Si daca da, cati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am prieteni, nici adevarati si nici de vreun alt fel.

| BlackAndWhite1 explică (pentru anonim_4396):

Si tu ce faci toata ziua?

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackAndWhite1):

Ma plang de viata mea urata si sper sa se intample vreun miracol.

SI ascult multa muzica

| BlackAndWhite1 explică (pentru anonim_4396):

Wow. Si eu.

16 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Am, in afara de parintii mei, care sunt foarte speciali in viata mea si avem o relatie foarte apropiata si deschisa, 4 prieteni adevarati.
3 sunt foste colege ale mele de liceu, care imi sunt de peste 20 de ani prietene (de cand aveam 14 ani si suntem in clasa a IX-a), pastrandu-ne vie si puternica prietenia, chiar daca am ales, dupa absolvire, trasee diferite, concretizate in facultati diferite, servicii diferite, intemeierea familiei (in cazul lor). Insa, prietenia dintre noi a ramas la fel de vie si de frumoasa ca in adolescenta, petrecem toate sarbatorile, aniversarile si vacantele impreuna (evident, acum, impreuna si cu partenerii lor), ne sustinem si ne ajutam reciproc in toate momentele vietii, stim totul una despre cealalta si e minunat sa ai o relatie de prietenie atat de lunga si de stransa.
Cea de-a patra relatie de prietenie a mea dateaza de doar 7 ani, ne-am cunoscut la o varsa a maturitatii (eu, 27, el, 46), dar e la fel de frumoasa si intense ca simtire, altruism, respect, afectiune, intelegere cum sunt si cele formate in anii adolescentei.
Si cred ca suint foarte norocoasa sa am prieteni atat de dragi, de onesti, de frumosi sufleteste si intellectual, pe care ma pot baza in orice moment al vietii, cred ca e un mare noroc si o binecuvantare sa intalnesti oameni minunati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenii adevarati= Familia si 1-2 prietene big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exista?

| Daniellllll1 a răspuns:

Adevarat,am doar unul

| Pinocchio a răspuns:

Nu am nici un prieten adevarat, e trist dar asta e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pinocchio):

Trist pe dracu. pot pune pariu ca toti cei care au raspuns aici la greu "prietenii" lor nu dau 2 bani pe ei, aia e mai trist. sa crezi ca ai, nu sa fii sigur ca nu ai.

| BlackAndWhite1 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate.

| Innsbruck a răspuns:

| Innsbruck a răspuns (pentru Innsbruck):

Daca se pune si varamea, atunci 5

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Nu am nici un prieten adevarat si am impresia ca ei sunt numai prin filme sau foarte rari.Dar tu ai?

| printesa100 a răspuns:

Am....pe sora meahappy si pe colega mea de banca happy