| Prezidentul a întrebat:

Ce atributii (ce trebuie sa faca) un presedinte si un administrator de bloc?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsurile le gasesti in L.230/1997, privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari, cu md. si compl. ulterioare.

| TeckTonik997 a răspuns:

Sa organizeze locatarii, sa stranga bani pentru renovari/reparatii, sa ia legatura cu administratorul in caz de nevoie si cam atat.

| Prezidentul explică (pentru GrigoreVarlam):

Si daca vreau sa schimb administratorul blocului, care este votat de majoritate (de batrani), cum fac asta? Banuiesc ca ii mituieste cumva...

| Salontanul a răspuns (pentru Prezidentul):

Numai majoritatea poate sa-l schimbe. Trebuie ales in sedinta de asociatie de locatari.