| nimicaici a întrebat:

Ce carti bune, care ne dezvolta mai mult gandirea imi recomandati?happy

5 răspunsuri:
| codrincodrin a răspuns:

Fa probleme din alea, matematica distractiva sau citeste carti sa iti imbogastesti vocabularul. Funda?

| ciupyx a răspuns:

Iti recomand carti cu teste de inteligenta, ai o multime din care sa alegi aici http://goo.gl/6zpIy

| Papusha1 a răspuns:

Buna! Poti procura cartile din seria "Cum sa fii mai inteligent"-teste care te antreneaza sa iti schimbi felul in care gindesti!
Ea cuprinde:
50 de teste pentru a gindi rapid
50 de teste pentru a gindi creativ
50 de teste pentru a gindi logic
50 de teste pentru a gindi vizual
50 de teste pentru a gindi tactic
50 de teste pentru a gindi lateral
P.S.: Am si eu una din aceste carti si vreau sa-ti spun ca m-a ajutat sa gindesc mai rapid (ca erau testele pentru a gindi rapid)
Sper ca te-am ajutat!

| Balan_Myhaytza_1980 a răspuns:

Nici una

| nimicaici explică (pentru Balan_Myhaytza_1980):

Multumesc de raspuns. Primesti o steluta.