| anonim_4396 a întrebat:

Ce coafuri simple pentru scoala stiti?

Răspuns Câştigător
| RamonaMn a răspuns:

Vezi aici cateva exemple interesante:

http://www.divahair.ro/15-22_ani/6_variante_de_coafuri_rapide_pentru_scoala

66 răspunsuri:
| annda a răspuns:

Il poti prinde in vesnica coada de cal, sa-l impletesti, sa-ti fac un coc cu 2 3 suvite mai rebele, sa folosesti "banana", o coronita simpla, cu clesti. big grin Poti exersa multe coafuri in fata oglinda si vezi cum iti sta mai bine.

| Mitss a răspuns:

Ma multe. mie imi place sa imi fac carare in zig-zag, sa imi prind o coada de cal sus, spic, codite impletite,(daca ai breton il poti prinde in mot si cu o coada), sau cand ma grabesc imi pun o bentita.
Sper sa iti placa cevatongue...si sper sa primesc o funditahee hee!

| YLLL a răspuns:

Spichappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi prind parul in coada dupa care il fac coc, iar apoi cocul il prind cu o clema, iar bretonul cu o agrafa draguta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parul sus si cirsiiat bine bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.eva.ro/......-7191.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice vezi tu ca iti sta bine...codite bandane... fa-ti putin timp si studiaza-te in oglinda...incearca parul in diferite moduri.de exp::daca ai parul inr-o parte.muta-l in cealalta parte si puneti diferite chestii [[floricele, agrafe mici]]...sau prinde-l in codite una sus si una jos.sau doua sus...sau lasate pe umeri...sau impletite... exista numeroase modele si moduri.trebuie numai sa iti folosesti imaginatia! sper ca ti-amfost de ajutor! pup GABBY

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru scoala merge un coc facut, o coada impletita dau o coada depinde de ce te prinde

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema:parul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai iti faci o coada de cal, si o impletesti de la jumatate in jos, sau o coada intr-o parte si o tapetezi. Nu stiu uitati-va si voi in oglinda si incercati coafuri si vedeti cum va sta mai bine.winking Cam atat am sa va spun.Cred...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da...hmm dupa cate am citit eu cea mai potrivita pentru. sc si sa fie si in trend, la moda este spicul sau ceva de genu...incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o coada sus in spate sau intr-o parte si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Codite impletite si bretonul prins cu un clestisor simplu
e usou de facut si favorizeaza toate fete cu par lung sau mediu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa il prinzi in spic. daca ai breton poti sa iti pui o coronita si sa lasi bretonul, poti sa iti pretonul cu o agrafe pe spate, doua cozi impletite dar nu pre sus big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fiu sincera nu e chiar ca o coada de cal:...iti strangi parul si il prinzi cu o funda cu cleste arata super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coada de cal, bentita, doua codite joase la spate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu am intrebat fa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu de obicei imi fac parul pentru scoala impletit pentru ca nu se incalceste repede. mie mai imi place coada de cal intr-o parte. apropo fetelor, maine fac poze pentrut scoala.va rog dati-mi o idee cum sa ma fac la par

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa-ti faci o coada de cal, sa-ti faci carare in zig-zag, o coada spic, codite impletite, daca ai breton ti-l poti prinde in mot cu o coada, coc si cand ma grabesc imi pun o bentita sau clamute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cozi impletite si codite mie imi sta bine :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta e chestiaa eu nu stiu nic una imi fac ori coada ori 2 cozi cine poate sa ma ajute sa dea add angel_of_hell3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti faci o coada de cal sau sa-l impletesi si sati lasi o suvita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coafuri pentru un par mediu. Vreau o coafiura inpletita si fara bigudiuri sau placi de diferite modekuri.Va multumesc pentru ASTEPTARA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Haha

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://images.google.ro/......tp?/images poti incerca aici sper sa-ti placa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi obisnuiesc foarte des sa ma indrept cu placa si sa ma tabez sa-mi fac parul sa fie rebel ...imi place stilul acesta:d...sau ma indrept doarte tare imi tapez parul si mil prind intr-o coada sus

| tonizza a răspuns:

Il poti impleti in doua, se poate si in trei, dar e ceva banal deja, un coc e fain, mai ales cu un elastic potrivit. Acum o coafura putin mai rebela, sper ca voi putea sa ti-o explic: cind faci 2 codite(jos) la prinderea elasticului, la al 3- lea cerc lasa coada sa atirne pe jumatatenu o prinde de tot, asa ceva merge si cu 2 cozi impletite. Iar acum o rugaminte:cine stie un mod deosebit de a-ti prinde bretonul, ceva pentru cl. 6...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place mult pagina voastra de internet dar am o singura obiectie, aveti prea putine poze cu frizuri de scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca stii filmul camaleones de pe programul acasa va sfatuiesc sa va prindeti ca valentina eu am incercat si mi-a iesit super tare