| simplu36712541 a întrebat:

Ce idei de copiat la test aveti?big grin

18 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

înveţi, şi copiezi din minte smug. nimeni n-o să te prindă.

| Alyra a răspuns:

Chiar si daca vrei sa copiezi tot ar trebui sa inveti putin.Eu zic sa iti scrii pe o hartiuta doar ce nu poti sa reti(poti face prescurtari)si sa bagi hartia in penar.Eu mi-am scris odata cateva cuvinte pe o radiera.

| Sperman a răspuns:

Una foarte simpla, inveti. Copiezi din memorie pe foaie, succes!

| Karinakari99 a răspuns:

1)Faci poza la caiet.2)Scrii pe telefon.3)Bagi sub lucrare o foaie cu raspunsuri.4)Scrii in palma.5)Scrii in banca.Deocamdata atatea idei mi-au venit in minte.

| Parker a răspuns:

Una in care inveti.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Invata,si copiaza din creierashbig grin:*

| lallalle a răspuns:

A)clasica metoda a fituicii.Ai mai multe optiuni,depinde de imaginatia ta si de vigilenta profesorului. Poti sa bagi foita intr-un penar,s-o tii sub foaia de test,sa stai pe ea laughing simplu, o pui pe scaun si te asezi pe ea si cand ai nevoie sa vezi ceva, desfaci piciorutele big grin dar discret.Si ai grija sa scapi de ea inainte sa te ridici sa duci lucrarea completata la catedra.
b)scrisul lectiei pe banca ori pe scaun,ori pe spatarul scaunului colegului din fata ori pe perete, langa calorifer, daca stai intr-un loc bun in clasa.Cu creionul, sa poti sterge in caz de primejdie.
c)telefonul mobil.Scrii ce ai de scris, salvezi la Drafts si gata.Sau daca ai camera performanta,poti chiar fotografia diferite formule din caiet, la mate, fizica sau mai stiueu ce.
d)colegul cu suflet mare(daca te poti baza pe el) sa te lase sa copiezi.Fii atenta ca s-ar putea sa te trezesti santajata cati ani mai ai de scoala dupa aia.Gandeste-te bine la cine apelezi.
e)copiatul direct din caiet. Daca stai in spatele clasei, in ultimele banci sau ai foarte mult tupeu obraznic.Si toate lectiile in caiet.
f)tehnologia avansata,tot felul de microfoane,bagate te miri pe unde,tii legatura cu vreun prieten,care-ti dicteaza rezolvarile. Daca e un examen important,merita,dar nu, las-o balta, sunt destul de scumpe si trebuie sa te si pricepi la ele.

funda?

| Iony_5207 a răspuns:

Pai sunt destule:
1.Scrie pe banca si atunci cand vine profesorul pune o carte/caiet peste scris.
2.Scrie pe telefon. Cand incepe lucrarea, pune telefonul pe scaun si acopera-l cu picioarele.
3.Lipeste fituica pe un servetel si atunci cand profesorul nu e atent, fa-te ca iti suflii nasul.
4.Scrie pe telefon (din nou) si baga-l in penar. In timpul lucrarii fa-te ca vrei sa iei ceva din penar si mai citeste o fraza.
5.In ziua lucrarii, ia-ti niste pantaloni mai largi si sosete cat mai scurte. Scrie lectia pe picior si in timpul lucrarii stai cu piciorul unul peste altul.
6. Faci poza la lectia din caiet. Se rezolva totul cu un Zoom.
7.Baga fituica in capacul pixului si cand nu se uita profesorului, scoate-o si uita-te pe ea!
8.Copie de la colegul de banca (daca stii ca e mai destept).
9.I-ati casti de copiat!
Fundita? big grin

| Iony_5207 a răspuns:

P.S.: In afara de ultima, le-am incercat pe toate. Si a functionat! Acum, depinde si cat de normal de comporti tu...sa nu dai de banuit!winking

| Ollykaa a răspuns:

Nu zic din proprie experienta da cica functioneaza ca lumea.winking

Iti bagi ceva post-it sau pur si simplu o foaie cu ceea ce vrei sa copii in penar. Cand vine profa ii dai un bobarnac sau te afci ca scoti un pix si foaia disparehee hee

Sper sa functionezehee hee

Funda?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Poate daca ai o guma mai mare,pe banca,sau pe scaun, pe palma, ori o copiuta sub picior:d

| unCalutz a răspuns:

Scri pe o foaie si o ascunzi undeva prin banca. happy

| NoLoveNoStress a răspuns:

Simplu...Iti pot da cateva idei(asa facem noi[clasa] cateodata la teste;))
1. Daca ai penar din acesta:http://www.google.ro/......tp?/imgres atunci poti folosi metoda:spre exemplu la noi in clasa se fac copiute si inainte sa inceapa testul tu bagi copiuta in acel penar, iar ca sa nu te vada profesoara(deoarece poate trece printre banci)il inchizi.
2. Poti sa bagi copiuta in cizma(daca esti fata) sau adidas(daca esti baiat)
si multe alte idei... Te asiggur ca sunt foarte bune;)
Funditssa?:o3 te rog din sufletel:d:-*

| ILoveVampires a răspuns:

Fituici (copiute) in penar. scrii pe banca cu creonul si pui peste o carte sau un caiet iar daca ai nevoie de acele raspunsuri dai putin la o parte cartea sau caietul de deasupra.rolling on the floor am facut asta de cateva ori tongue, de la colegi, sa iti pui in banca copiute. Eu te-as sfatui sa nu copiezi pentru ca poate vei fi prinsa de profesori, dar ma rog... este alegerea ta.
Bafta la teste!

| myself a răspuns:

1.Scrieti lectia p o foaie si lipeste-o de talpa
2.Baga fituica in capacul pixului si cand nu se uita profu/profa scoti capacul,citesti,intorci,citesti, s.a.m.d, bagi capacul la loc
3.Copii direct din caiethappy

| agent003 a răspuns:

Ar trebui sa inveti, nu sa te chinui sa copii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cea mai cunoscuta: Fitzuica.
2. Scrii lectia pe picior ( jos ) si la test stai cu piciorul unul peste altu' ca o... laughing
3. Scrii lectia pe banca. Asta depinde de culoare. Stiu o prietena care are banci verzi inchis si scria cu creionu lectia pe banca. Se vedea doar de aproape asa ca nu o 'prindea profu' " laughing
4. Faci poza la lectia din caiet. Se rezolva totul cu un Zoom. big grin
5. Te inregistrezi in timp ce citesti lectia si la ora folosesti castile tongue

| Ingeras_9644 a răspuns:

Sa trimiti biletele xD