| bahoi a întrebat:

Ce înseamna deepthroat?

Răspuns Câştigător
| yoo23 a răspuns:

Este vorba de deepthroat, tehnica de sex oral în care penetrarea orală este cât mai adâncă şi ajunge să treacă de uvulă sau, mai popular, de omuleţul din cerul gurii.

Deepthroat-ul este o metodă de satisfacere a iubitului, de multe ori, inconfortabilă şi văzută drept „prea murdară" sau „înjositoare" de unele femei.

Dacă aveţi însă o relaţie serioasă, bazată pe sentimente profunde, deepthroat-ul nu este decât un alt gest frumos în cuplu, nicidecum un motiv de a te simţi stânjenită.

Multe femei l-au încercat, dar s-au oprit din cauza reflexului faringian, de tuse sau de salivare. Reflexul faringian este cel mai supărător şi apare în cazul deepthroat-ului deoarece se produce o apăsare la baza limbii.

Dacă şi tu ai încercat un sex oral mai „apăsat", probabil ai simţit contractarea peretelului faringian, urmată chiar şi de senzaţia de vomă.

Sursa: Deepthroat, sexul oral suprem : Relaţii : Unica

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

rolling on the floor ...adica tipa o ia pe toata in gura! ce intrebare

| yumeee a răspuns:

Atunci când mănânci bomboane multe şi îţi umplii gura, un fel de "chubby bunny" (dacă ştii jocul). E demn de laudă dacă poţi să faci "deepthroat". big grin

| MishuD a răspuns (pentru yumeee):

Yumeee, si nu vrei sa poti sa faci?laughing

| aumih16 a răspuns:

Deepthroat atunci cand baga barbatii adanc in femei organul de regula ori la sexul pe cale orala ori la sexul pe cale anala indiferent e o metoda de penetrare sexuala foarte incitanta excitanta ce sa mai e sexy

| aumih16 a răspuns:

De regula femeile cand fac deepthroat la barbati se pot si sufoca adica nu au aer nu pot muri dar nu au aer deloc se chinuie sa respire

| ro2noi a răspuns:

Ce inseamna? o bagi toata si taci din gura!