| ɮʀɨֆȶɛռǟ a întrebat:

Ce inseamna ginx (sau cum s-o scrie)

Răspuns Câştigător
| WedDye a răspuns:

Http://www.wordnik.com/words/Ginx
ginx = ceva rau... si e ca atunci cand scuipi ca sa nu te deochi... adica sa "fuga raul "{sti ca de obicei daca zici un cuv in acelasi timp inseamna ca te injura cineva sau ceva rau }
e de pe la englezi dar vezi mai sus ce inseamna... dar noi il folosim uneori din prostie si alteori ca sa alungam raul :D

7 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Jinx... ghinion, inseamna sa nu cobesti. Sa vorbesti de ceva inainte sa se intample si sa impiedici sa se intample.

| sorin100 a răspuns:

Este o zana mica

Răspuns utilizator avertizat
| sorin100 a răspuns (pentru ɮʀɨֆȶɛռǟ):

Atunci este vorba de un fapt care nu s-a intamplat, iar atunci cand spui jinx demonstrezi ca esti in concordanta cu cel care a spus cuvantul in acelasi timp

| foreverfriends a răspuns:

Dar in ce context e? jinx = piaza-rea...big grin

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru ɮʀɨֆȶɛռǟ):

Exact! asa fac si eu. big grin