| larisa333lari a întrebat:

Ce jocuri care pot fi jucate in natura stiti?
in afara de : ascunsa, tara tara vrem ostas, imparate imparate si prinsava rog explicati-mi si cum se joaca
plz
repede
FUNDAbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Hinnata a răspuns:

Bun deci pentru inceput sa vina sa vina la minge:
Fiecare jucator trebuie sa isi aleaga o tara. Iar unul dintre jucatori arunca cu mingea cat de sus poate si striga sa vina sa vina la minge si o tara aleasa de catre un alt jucator, ceilalti fug, in afara de cel strigat, el trebuie sa prinda mingea. In momentul in care o prinde striga stop si toti jucatorii se opresc intr-o anumita pozitie, nu au voie sa se miste. Cel care are mingea face trei pasi catre cel care considera ca este mai aproape si arunca cu mingea, in asa fel in cat sa il atinga pe jucatorul ales. Daca il nimereste e randul acestuia sa strige sa vina sa vina la minge, iar daca nu nimereste fuge dupa minge pana o prinde, striga din nou stop si apoi se repeta chestia cu cei 3 pasi!

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hinnata a răspuns:

Unu doi trei la perete stai.
Mama.
Sa vina, sa vina la minge.
Arde cartoful.

| larisa333lari explică (pentru Hinnata):

Imi sp si cum se joca sa vina sa vina la minge si arge cartoful
plz
funda

| Hinnata a răspuns (pentru larisa333lari):

Iar, arde cartoful :
Jucatorii fac un cer mare si paseaza mingea de la unul la altul in ordinea pe care ei o aleg strigand arde arde cartoful neavand voie sa tina mingea mai mult de 7-10 secunde big grin!

Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| larisa333lari explică (pentru Hinnata):

Mersi mult

| vanessa63425789 a răspuns (pentru Hinnata):

Asta se numeste TARILE!

| Hinnata a răspuns (pentru larisa333lari):

Bun deci pentru inceput sa vina sa vina la minge:
Fiecare jucator trebuie sa isi aleaga o tara. Iar unul dintre jucatori arunca cu mingea cat de sus poate si striga sa vina sa vina la minge si o tara aleasa de catre un alt jucator, ceilalti fug, in afara de cel strigat, el trebuie sa prinda mingea. In momentul in care o prinde striga stop si toti jucatorii se opresc intr-o anumita pozitie, nu au voie sa se miste. Cel care are mingea face trei pasi catre cel care considera ca este mai aproape si arunca cu mingea, in asa fel in cat sa il atinga pe jucatorul ales. Daca il nimereste e randul acestuia sa strige sa vina sa vina la minge, iar daca nu nimereste fuge dupa minge pana o prinde, striga din nou stop si apoi se repeta chestia cu cei 3 pasi!