| fufica2004 a întrebat:

Ce jocuri pot juca afara cu prietenii?

5 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Daca inca mai joci jocuri, inseamna ca esti micuta.Iti pot recomanda vatea-ascunselea, sotron, semaforul, prinselea, friptelea..sunt multe.Pe astea le jucam si eu cand eram mica. big grin

| Bivol_Lenuta_1999 a răspuns (pentru Rebecca123):

Da noi cînd eram mici ne jucam mii de jocuri chiar şi prin noroi

| happy31animation a răspuns:

Prinsa, prinsa pe cataratelea, inghetata, ceasul, vata-ascunselea, mata etc

| Elenaeli22 a răspuns:

Pai sunt multe:
-Sotron
-Elasticul
-Carti
-Prinselea
-Cu mingea ratele si vanatori
-Tarile tot cu mingea
-Cu minge purici
-Inghetata
-Alergata pe culori
-Alergatea pe minciuni
-Flori, fete sau baieti, melodii sau cantareti, carte de bucate sau desene animate
-Adevar, procente, provocari sau intrebari
-Fazan
Cam peastea le jucam si eu pe unele inca le mai joc altele nu mai stiu

| Bivol_Lenuta_1999 a răspuns:

De-a vaţa a-scunselea
îngheţata-unul e gheaţa iar ceilalţi fug de el pentru că dacă vă atingi îngheţaţi şi nu vă mişcaţi pînă cineva nu te atinge