| dara_1781 a întrebat:

Ce mai stiti de g dragon din bing bang. vreau mai multe detalii despre viata lui personala pls

2 răspunsuri:
| ChuChu a răspuns:

G-Dragon este liderul trupei sud-coreene Big Bang.S-a nascut in Seoul in data de 18.08. 1988. Isi compune singur melodiile. A compus si pentru 2ne1.In 2009 a lansat albumul solo Heartbreaker. In 2010 a lansat un album cu T.O.P "GD & TOP".

| ςเєl a răspuns:

G Dragon : Numele Real : Kwon Jiyong
Data nasterii: 18.Aug.1988 24 de ani (ani coreeni) 23 ani (ani normali) PS: in coreea cand te nasti, nu ai 0 ani, ci ai direct 1 an.
Este liderul trupei Big Bang (Seoul, Coreea de Sud, au debutat in 2006 la firm YG Entertrainment)
GD este la YG de la 13 ani.
Compune majoritatea melodiilor lui Big Bang (cateodata cu ajotorul lui Teddy, un fost lider al unei trupe.) Ii place Beatbox`ul
Teddy, compune si cantece pentru 2NE1.
Canta mai multe genuri de muzica dar in general Rap/Hip Hop.
In 2009 a lansat un album solo pe nume 'Heartbreaker'
In 2010 a lansat un album impreuna cu TOP : 'GD&TOP'
Are o sora mai mare pe nume: Dami (Kwon Dami)
Cam atat mi-am amintit deocamdata, sper ca te-am ajutat cu ceva happy

Întrebări recente