| DaDuSH a întrebat:

Ce mananca testoasa cu tample rosii? si unde mananca? pe uscat sau in apa?

Răspuns Câştigător
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Buna! happy
Testoasele cu tample rosii sunt omnivore, intrucat se hranesc atat cu alimente animale, cat si vegetale.Insa,in functie de perioada vietii in care se afla, alimentatia lor difera.
Puii mananca mai multa carne, dar din cand in cand trebuie hraniti si cu vegetale, pentru a se obisnui cu acest tip de alimentatie.
Exemple:
Pestisori micuti, melci acvatici, mormoloci, greieri, rame.
-din cand in cand, dar foarte rar, bucatele de carne de pui bine fiarta, fara condimente.
Testoasele cu tample rosii mature, se hranesc mai mult cu vegetale.
Exemple:
Frunze de papadie, nap, dovlecel, morcov. Fara spanac!
Numai bine! happy