| Nastia a întrebat:

Ce personalitate are o persoana care iubeste movul? ce credeti voi?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Misteriosi si senzuali.

5 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Si mie imi place movul, stiu ca sunt oameni cu o putere spirituala foarte ridicata:x oameni de suflet:)http://www.armonianaturii.ro/......59-articol

| citron a răspuns:

Cu ceva timp in urma, movul era considerata culoarea prostituatelor, iar acum se considera ca persoanele care poarta muv sunt infidele etc desi am citit intr-o carte ca persoanele care prefera culoarea mov sunt iubitoare, romantice bla bla bla... dupa cum vezi sunt mai multe definitii, de aceea te sfatuiesc sa nu ai incredere in ele

| NoMore a răspuns:

Eu am auzit la cursurile de psihiatrie ca-s cam... "dusi cu pluta", "tra-la-la". Bine... se vorbea de cei care se imbraca de sus pana jos in mov.

| uzzi92 a răspuns:

Da si mie imi place movul laughing)

| ivonne a răspuns:

In primul rand, pe paleta cercului cromatic al culorilor nu exista mov, exista violet iar o culoare asemanatoare...indigo(chestia aia ROGVAIV)violet este o culoare a masurii, constituita din rosu si albastru in proportii identice, din luciditate si actiune cugetata, echilibru intre pamant si cer, simturi si spirit, patima si intelepciune. oletul este de asemenea culoarea ascultarii, a supunerii, ceea ce nu contrazice asocierea ei cu patimile lui Hristos. Exista obiceiul de a lega de gatul copiilor o piatra de culoare violet, nu numai pentru ai apara de boala, dar si pentru ai face ascultatori si cuminti. Violetul este de asemenea, o culoare linistitoare in care ardoarea rosului se indulceste. In sensul acesta trebuie inteles vesmantul violet al episcopului. Aceasta culoare este emblema masurii, a cumpatarii.de aici tragi tu concluzii, cam cum este o persoana careia ii place aceasta culoare.

Întrebări recente