| Stefan_Cosmyn_1999 a întrebat:

Ce sa aleg dintre:
1. Sa învăt sa cânt la chitara
2. Sa imi cumpăr un ciobănesc german (pui)
3. Sa imi iau o replica de s4 sau s5...

9 răspunsuri:
| 9Mike a răspuns:

Nu-ti lua telefon nou, alt folos decat sa te lauzi cu el nu are. Eu iubesc cainii, dar si chitarele big grin. Eu zic asa: iti cumperi o chitara si invet sa canti, si gasesti si tu un ciobanesc german, nu trebuie neaparat sa il cumperi. Eu asa am facut, si inca il am, are vreo 8 ani happy.

| Comandocip a răspuns:

Varianta 2 ...pt ca sa ai un caine e super adicap oti sa iesi cu el la plimbare ..toata lumea o sa vina sa iti vada cainele.+ ca te face si ma iresponsabil pe cand chitara..hm mult timp si nu stiu exact daca o sa poti face ceva calumea in domeniul muzical iar s4 suna cel mai bine sincer si eu as vr unul.dar crede-ma decat sa stai ca mine in casa toata ziua mai bine iti iei un caine

| kar1GaNNN a răspuns:

Cumparati un pui de ciobănesc german, fiindca daca vrei sa inveti la chitara trebuie sa urmezi o cariera si trebuie sa ai talent iar replicile de s4 si s5 le poti arunca la gunoi.
Bafta!

| LTAA a răspuns:

Un Samsung Galaxy S3, mai bun decat o replica de S4/S5.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as alege prima varianta si iti recomand acelasi lucru.
A treia varianta o excludem repede deoarece: e replica nu-i oroginal (deci mai prost). O sa stai toata ziua cu telefonul-n mana si nu o sa mai inveti si alote chestii de genu'.
Ramanem cu primele variante. Cainele o sa moara la un moment dat ceea ce inseamna ca e o achizitie de moment plus ca unui caine, daca vrei sa ii faci viata cu adevarat frumoasa trebuie sa ii dedici mai mult timp decat cursurilor de chitara.
Chitara te ajuta. L-ai vazut pe pustiu' ala de la "Romanii au talent"? A ajuns in finala doar cu o chitara si multa pricepere.
Ma rog, sa zicem ca tu nu o sa ajungi asa departe, dar totusi, la nivel de amator si tot e bine. Cand o sa fii suparat chitara o sa te ajute sa treci peste. Poti impresiona fetele, te poti inscrie la concursul de mister din a 9-a fara sa iti fie teama ca n-ai niciun talent. Ii poti canta iubitei un cantec frumos. Poti sa tii atmosfera la un foc de tabara pe munte.
Ma rog, asa gandesc eu, tu alege ce-ti place.
Mult noroc.

| xrapalexx a răspuns:

1 si 3

| Martina5 a răspuns:

Eu zic 1.

| Aniquel a răspuns:

Cainele.

| Christiana03 a răspuns:

Sa inveti sa cinti la chitara! Eu, personal, de asemenea cant la chitara si iti pot spune ca e cool! Chiar daca uneori te poti enerva pentru ca n-ai anumite rezultate, chiar este ceva pentru tine, ceva special.