| FreshDreams a întrebat:

Ce se aude despre al treilea razboi mondial? Am citit undeva ca o baba din Bulgaria a prezis ca al treilea razboi va incepe in noiembrie 2010. Voi credeti? Cica a prezis scufundarea submarinului Kursk si atacurile de pe 11 septembrie.Plus nu stiu ce atac asupra unui important politician care trebuia sa se petreaca la inceputul anului.Eu una nu am auzit nimic.

So, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

Dupa parerea mea, nimeni, dar nimeni nu poate sa prezica ce se va intampla in viitor. Daca Dumnezeu nu doreste sa se intample in acel moment, atunci, cu siguranta nu se va intampla nimic, iar prezicerea va fi gresita. Eu zic sa traim in prezent, nicidecum in trecut si nici vorba in viitor. Uneori, avem "darul" de a ne stresa un prezent, cu probleme din trecut sau din viitor. In concluzie, traiti in viitor si nu mai credeti orice "prezicere", si eu as putea sa prezic ca maine se va prabusi un avion, dar asta nu inseamna ca se va si intampla.
Faceti-va griji pentru prezent si lasa-ti viitorul in mainile altcuiva!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am auzit despre asa ceva si nici nu cred in preziceri ori prezicatori.
Chiar si predictiile bazate pe date obiective, cum sunt cele facute de analistii din diverse domenii, sunt deseori gresite, exemplul cel mai simplu si la indemana fiind prezicerea vremii.
Asa fiind nu cred intr-un alt razboi mondial si nu cred ca exista vreo posibilitate de declansare ori ca vreun conducator de stat sa fie atat de nebun incat sa-l declanseze de unul singur. Numai bine!

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Adevarul e ca intr-o baba din Bulgaria m-am hotarat sa am cea mai mare incredere. Eventual, una care anunta ca a prevazut evenimente dupa ce acestea s-au terminat deja.

| Razvan a răspuns:

Nu cred in preziceri. Dar e aproape razboiul.Tot cred ca rusii vor porni razboiul.Deja s-a ajuns la un razboi "diplomatic" intre Rusia si Polonia cand s-a aflat ca au fost jefuite cadavrele care ardeau, Mai e si SUA si Iranul, declarati dusmani pe viata.Si inca mai sunt conflicte pe glob.Si totul pleaca de la terorism, petrol, ucidere de oameni importanti sad

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns:

Vrajeala la fel ca si cea cu sfarsitul lumii...

| pauladrian a răspuns:

Poate razboi economic nu al 3-lea razboi mondial. Oricum nu trebuie sa te iei dupa vorbe.

| Luori a răspuns:

Fii serios / serioasa. Poti prezice ceva si sa fie adevarat numai cand este vorba de persoana ta. [poate ca exista si exceptie, dar nu sunt sigura ]. Cred ca al 3-lea razboi mondial a inceput deja, noi intre noi, oamenii.

| Teutza98 a răspuns:

Sincer, nu cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este prima oara cand aud asa ceva. Ma indoiesc ca a prezis ea scufundarea si acele atacuri, sunt simple zvonuri.
Posibilitatea inceperii celui de-al 3-lea razboi mondial nu este exclusa nici macar maine. Te uiti la stiri si vezi ca este razboi la nivel mondial... ce poti face? Te gandesti ca a avut dreptate o baba, care a vazut si ea pe net alte aiureli?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai inainte de noiembrie s-ar putea intampla sa explodeze la propriu intreaga marea neagra. e un intreg depozit de hidrogen sulfurat iar la un cutremur mai mic s-ar putea aprinde, intensitatea ar fi egala cu cateva bombe atomice. sa nu uitam ca acum 2 saptamani au avut loc 3 cutremure in marea neagra!

| humveeboy a răspuns:

Pai ar cam trebui sa ne asteptam la ce e mai rau din cate vad spre un razboi ne indreptam! Despre baba Vanga am citit si am auzit o foarte multe si pentru cei care spun ca ar fi citit pe net si dupa aceea a spus va anunt ca era oarba si a decedat prin 1996 deci v as sugera sa va mai ganditi!