| Cristina_Stefan_1980 a întrebat:

Ce se citeste in clasa a VIII-a? Adica lucruri mai importante.
Vreau si eu o lista cu cateva lecturi. (9-10)
Ceva ce ati citit in clasa a VIII-a si a folosit.
Multumesc!

7 răspunsuri:
| Mâncărici a răspuns:

Niste lecturi ce te ajuta si la bac:
Padurea spanzuratilor
Morometii
Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi
Patul lui procust
Ion
Crima si pedeapsa( nu e pentru bac dar merita citita)
Cel mai iubit dintre pamanteni

| Cristina_Stefan_1980 explică (pentru Mâncărici):

Din Patul lui Procust am citit ceva in timpul scolii.
Si acum vreau sa ma apuc de Crima si Pedeapsa dar mai am putin din Rebecca

| LoVeLe a răspuns:

Baltagul, Popa Tanda. Eu zic sa astepti. ca pana vei incepe scoala le vei uita oh go on

| Ema125 a răspuns:

Vei studia in timpul scolii Baltagul, Popa Tanda, La tiganci si mai multe din cate imi amintesc, anul asta am terminat si eu a8a,dar nu am facut multe opere ci mai multa gramatica fiindca am avut examen! Oricum mult succes!