| AceOfSpades a întrebat:

Ce ştiţi despre Proiecţia Astrală? Este adevărată faza? o.o Chiar poţi să ieşi din corp? Dacă este adevărat există riscuri? XD

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

E un concept ciudat ...si nu e pe deplin inteles de stiinta!
Unii spun ca are legatura cu conceptia 3d a mediului inconjurator....altii spun ca are legatura cu paralizia corpului, altii spun ca e ceva paranormal!
parerile sunt impartite...
Ideea este ca procesul exista..sunt oameni care chiar patesc asta *mai ales in coma, sau moarte clinica *...dar stiinta inca nu poate explica

| soupflood123 a răspuns:

Eu ştiam că visul este o formă de proiecţie astrală.
http://www.the-auras-expert.com/astral-projection.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Proiectia astrala=lucid dreaming. Tu te "proiectezi astral" de fiecare data cand visezi profund... acest proces de lucid dreaming sau cum ii spui tu "proiectie astrala" nu are nicio legatura cu astrele si se spune ca exista riscul ca atunci cand cineva te trezeste din acest proces sa ai o paralizie temporara (cam 5 sec) dar asta nu se intampla decat in cazul in care esti in plin proces... Exista pe net mai multe moduri de a intra in lucid dreaming; cauta si vei gasi