| Patyi a întrebat:

Cele mai multe si frumoase statusuri funda! :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Da-le naibii de sentimente, am momente cand n-am argumente.
Viata e un joc de rahat, dar macar are grafica buna.
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra.
Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita cum ii cheama.
Cuvintele, sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga, si nu au putut.
Intamplator, oricine poate iubi.
Fericirea depinde de noi.
Poate ca pentru lume, esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana, esti intreaga lume.
De la sublim la ridicol nu este decat un pas.
Deoarece ai ochii deschisi crezi ca vezi?
Viata e ca o poezie, dacà intàrzii sà o intelegi, ai pierdut universul.
Prietenul este ca trifoiul cu patru foi:il gasesti greu, dar esti norocos cand il ai.
Viaţa însăşi este magie, iar dacă nu crezi asta, măcar încearcă să o trăieşti ca pe ceva magic.
Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.
Incearca sa traiesti in asa fel, incat sa nu te faci remarcat/a acolo unde esti. Dar, sa ti se simta lipsa imediat cum pleci.
In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut.
Chiar daca zambetul tau durează o clipa, tu stii, ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vii.
Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Draaaaven a răspuns:

1.Viata este ca o oglinda: daca zambesc, oglinda imi intoarce zambetul
2.To love and be loved is to feel the sun from both sides.
3.In viata e ca intr-o discoteca...nu conteaza daca muzica si ritmul se schimba, tu trebuie sa continui sa dansezi!
4.~ Ca un copil pic si ma ridic, plang si dupa o secunda rad... pentru ca asta este viata : cu momente frumoase si momente mai grele. Dar eu strang din dinti si merg mai departe.~
5.Viata nu este altceva decat un vis. Iar daca noi devenim artistii care isi creeaza viata din iubire, atunci visul nostru poate deveni o capodopera.
6.Tot de ce ai nevoie in viata asta este incredere si ignoranta si atunci succesul este garantat.
7.« L’important dans la vie, ce n’est pas d’avoir le plus beau jeu, mais de bien jouer avec celui cu’on a! »
8...Viata e duelul Lui Dumnezeu cu diavolul, iar campul de batalie sunt eu...
9.Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat.
10.Amintirile frumoase sunt bijuterii pierdute...
11. Ochii sunt oglinda sufletului - ei nu vorbesc, dar povestesc tuturor ce simtim, ce ne doare... la ce visam!

| CioOpAciOoPss a răspuns:

Buna!
1Fiecare soapta a ta, e ca o raza de soare ce-mi incalzeste inima.
2Cele mai frumoase clipe le-am petrecut in doi..Acum e pacat ca nu mai suntem aceeasi "noi"
3Uita de tot. Uita de toate..Doar iubeste-ma si tine-ma aproape.
4In ochii mei ai murit. Poate vei trai in altii
5Ai avut mereu ceva special..Ai reusit intotdeauna sa ma scoti din banal
6Nu regret nimic din ce am facut. dar regret ca nu am facut unele lucruri atunci cand am avut ocazia.
7Petale pe covor.E un vis pe care il ador
8Uite cum dragostea mea pentru tine dispare..Nu stiu ce simti tu. dar pe mine ma doare.
9Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept. Vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea. Si dupa ce ma vei gasi. Vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit de mult
10Vreau sa stiu caa-i pasa de mine. Si daca o sa plec. o sa vina dupa mine
11Asa sunt eu. Si tu n-ai nici o putere asupra mea..Lasa-ma in pace..stiu si eu cum sa-mi traiesc viata
12A fost doar o intamplare..Nimic special. Insa daca privimdin alt punct de vedere am avut de pierdut amandoi la final
13Dezamagirea si-a facut prezenta la un moment dat..Si am aflat ca nu erai ceea ce am sperat
14Nu-ti dori niciodata perfectiunea. Pentru ca sunt unele defecte dupa care altii innebunesc
15Ajungi sa cunosti cu adevarat persoana si sa nu-ti mai placa. Nu degeaba se spune ca : Dragostea e oarba
16Imi doresc aca atunci cand sunt trista sa-mi fii alaturi. Sa ma intrebi: -Esti bine? -Da -Ba nu! Nu esti. vino langa minee
17Odata ce ai ajuns sa iubesti cu adevarat, cu greu iti mai poti scoate persoana aceea din suflet
18Nu am asigurat pe nimeni ca ar fi usor sa-mi stea ataturi. Uneori nu ma suport nici pe mine insumi.
19Puteai sa juri ca iubirea dintre voi e pura. Dar uite ca si aici a intervenit o c***a.
20Eram doar un copil ce vroia doar putin iubit. Pacat ca tu deja m-ai ranit
21Inca o zi in care soarele apune..Inca o zi in care ti-am demonstrat ca te iubesc pe bune
22Spui mereu ca o iubesti.Dar tu te gandesti? Ce se va intampla daca o ranesti?
23Te uiti la ea si-ti spuibig grinoamne nu pot sa cred ca e a mea
24Si ne-am jurat mereu. ca daca asta e un vis..Nu ne mai trezim
25Ti-am promis ca voi fi bine, doar ca nu azi. poate de maine.

| AndreeaEmma a răspuns:

Daca vrei sa vezi raiul pe pamant, priveste in ochii unui copil!
Nu judeca dupa ceea ce a devenit ....ci gandeste-te din ce motiv a putut sa devina asa...