| Anca_6108 a întrebat:

Funda pentru cele mai frumoase si mai multe statusurihappy

Răspuns Câştigător
| DianaPaula14 a răspuns:

Este atat de schimbata ! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.

Hei,ce s'a intamplat?

Ti'as fi spus ca te iubesc,dar ***,n'ar fi rimat

Incerc sa`mi tin gura, da` imi scapa dumele ...

Profiti de iluzii si cuvinte false.gen"te iubesc",comportament copilaresc.gelozie,certuri,asta e relatie?sigur faci asta din lipsa de ocupatie...

Te-am invatat sa nu asculti prostiile ce le spun unii .Sa nu uiti ca tu saruti gura mea , nu gura lumii.

Si daca dragoste nu e...parca e mai bine

Ai fost pe rând posesiv, gelos, orgolios,Indiferent si, logic, într-un final, un prost.

Si-un clasic adevarat,ti-ai dat seama ce-ai avut exact când s-a terminat !

Un baiat pe care l'am iubit+acelasi baiat care nu m'a iubit= 0

Fetele vor genti Luis vuitton , masini beton Bagabonti din secolul urmator Pregatiti pentru viitor.duri ca masinile din terminator;x

? Nimic nu tine la nesfarshit, nici fericirea, nici Suferinta… incearca totusi sa Zambestimereu... deshi niciodata nu stim ce se poate ascunde in spatele unui Zambet?

Te arD la sentimenTe,ti se pare un miraJ,fac ce fac si te scot din peisaJ!

M`aM satuRat sa Ma critiCi`ntruNa,aCum e momenTul sa`tZi tzi Gura

Eu am O viata ROZ si vreau un baiat care sa ma Iubesca.Nu am nevoie d Un Golan Care Sa ma dezamageasca,pentru ca ei nu se indragostesc . au doar impresia ca IubesC`!

E aceeasi poveste scrisa altfel zi de zi` Am sperat sa-mi oferi tot ce tu nu poti fi` Eu nu sunt ce-ti doresti, nu-mi mai cere sa fiu!` Fiindca azi pentru noi este mult prea tarziu…

Si nu se gandeste ca eu ma consum` Sunt gheata acum,dar inima scrum `Si tot ce ramane: un nor rece de fum.

De Fiecare Poza Se Leaga O Amintire, Un Moment, Si Cel Putin Un Sentiment.

EA e langa mine cand problemele sunt multe . Si tot EA e SINGURA care are rabdare sa ma asculte .

Intotdeauna pregatita pentru raul care vine . Intotdeauna fericita daca treaba merge bine

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •:

Invata sa pretuiesti adevaratele valori... nu toate zdrentele sunt comori !:*

Fetele ofera si iarta.da` baietii primesc si uita!:*

• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

? Tu ma aduci la normal cand totul e pe dos!?

Nu dai atentii, nu acorzi explicatii. Produci atractii, spui NU la tentatii!

Multi cred ca pot gandi pentru noi?! Dar noi nu inseamna mai multi. Noi inseamna doar 2!

Am invatat ca nu conteaza CE ai in viata, ci pe CINE ai...Iubeste-ma cand o merit cel mai putin...Atunci am nevoie cel mai mult!

Cand ma privesti, ce regreti mai mult? Sansele pe care le-ai avut sau lucrurile pe care le-ai pierdut?

Stiti voi sentimentu` de prietenie...O siguranta, un refugiu pe VESNICIE . :X

? Durerea te'a maturizat,te'a pus pe ganduri !Te'a invatat sa citesti printre zambete si randuri. ! ?

Cand totul se darama-n jurul tau `Aminteste-ti sa nu-ti pare rau` Aminteste-ti de ce-ti spun acum `O sa ramanem doar poze intr-un album.

Nu-s indragostita... E doar o stare care va trece

Baby tell me what you feel Do you feel my love is real? 'Cause I feel I'm gonna die Cannot live without your smile

Visez, ca-mi spune noapte buna! Ca ma strange in brate,si ca ma strange de mana Zambesc, chiar daca stiu ca ma minte Prefer sa`l cred, decat sa simt ca`l pierd!

As vrea...macar o data sa te vezi prin ochii mei Asa...ai putea sa vezi ce cacaturi m-apasa Si da ! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa ? Oare iti mai pasa ? Oare iti mai amintesti ?

Ne Cunoastem De Ani De Zile Te'ai Bucurat Shi Ai Plans Alaturi De Mine Am Cea Mai Buna Prietena Din Lume Imparte Cu Mine Shi Rele Shi Bune...te iubesc!

Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare. Acum nu-ti convine dar incet, incet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

Ma respecti,te respect.Ma iei cu vrajeala,te iau cu vrajeala.Ma ataci,ma apar.Ma urasti,nu te urasc,si stii de ce? Pt ca ceea ce pe tine te caracterizeaza,pe mine nu ma defineste

Un zambet e ca 1000 de cuvinte!:X

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99!:X

Chiar dk el nu o sa-mi spuna " noapte buna" sau pe strada "buna",am prietene care imi spun: " Fata,esti de 1000 de ori mai buna decat aia pe care o suna!":-J

º•Din 10 prieteni,5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi•º

Tu vrei p cnva jumate c0pil, jumate adult___E0o sunt jumate mai putsin dar jumate mai mult___

Sa`tzi spun eu cum incepe totu`.e doar o tarfa care face bani cu botu , e fitzoasa si frumoasa.Da n`are clasa . iubeste`o loveste`o pastreaz`o de tot. pe mine admira`ma sh linge`te pe bot.

Inspira Mult Talent, In Privire are Magnet.Cum ai Putea sa Nu'i Vorbesti? Ochii aia Caprui sa Nu'i Iubesti?

Si zi de zi isi rujeaza pe buze zambetul ei minunat...dar nici azi nu s-a inventat un baiat care merita tot ce are ea de dat:X

Daca vrei sa mai spui ceva te rog spune . Si daca vrei sa pleci acum pleaca pe bune ! Stiu ca nu te mai am . Si nu imi pare bine. Dar mai bine ma impac cu ideea decat cu tine

Pentru mine sunt niste amintiri. care vesnic o sa doara . pentru el? o`ntamplare intr-o zi de vara .

Darling, ceea ce nu stii, sau nu vrei sa recunosti tocmai pentru ca stii, este ca sunt mai buna decat ea.

Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt ,m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asa.iubeste-ma pe mine nu imaginea mea.

Cand soarele va straluci,vom straluci impreuna,ti am zis ca voi fi aici mereu,ti am zis ca vom fi prietene pentru totdeuna.

* Iubeste-ma fara nici un regret,PrOmit sa fiu sinGuru` tau deFect. *

Si mereu zic:" nu'mi pasa,oricum nu ma potriveam cu el".

Noi am fost impreuna numai in ghilimele,in prezent.nu mai sunt nici macar ele .

~Adevarata prietenie este ca sanatatea;valoarea ei este rar apreciata pana cand nu ai pierdut-o.

~Un prieten adevarat este acela care sta langa tine cand restul lumii este plecata.

~O prietena adevarata tine-o cu aman2 mainile.

~Eu ma bazez pe tine,tu pe mine si totul este bine.

~Toti aud ceea ce spui.Prietenii asculta ceea ce spui.Insa cei mai buni prieteni asculta si ceea ce nu spui.

~Poate ca pentru lume esti o simpla persoana,dar pentru o anumita persoana esti lumea.

~Prieten este acela care iti cunoaste cantecul inimiitale si ti-l poate canta atunci cand ai uitat cuvintele.

~Prietenii sunt modul prin care Dumnezeu are grija de noi.

~Viitorul apartine celor care cred in frumusetea propriilor vise.

~Prietenia este un singur suflet in 2 trupuri.

~O prietena este acea persoana care stie totul despre tine si totusi te place in continuare.

~Prietena este aceea care o poti suna la 4 dimineata.

~Multa lume vrea sa mearga cu tine cu limuzina,dar prietena este aceea care merge cu tine cu autobuzul ca limuzina s-a stricat.

~Prietenii sunt acele cateva personae,care atunci cand te intreaba "cmf?",chiar asteapta un raspuns.

~O prietena este cineva cu care poti sa nu faci nimic,si sa te bucuri de asta.

~Lucrurile comune fac relatiile placate,insa micile diferente fac relatiile interesante.

~Invata sa ai un zambet mereu ascuns in inima.

~Zambetul (  ) dureaza doar o clipa dar amintirile lui o viata intreaga.

~Parintii ni-i da soarta,prietenii ni-i alegem singuri.

~Daca stai sa judeci oamenii,numai ai timp sa-I iubesti.

~Surasul a fost inventat de un om care nu voia sa se certe.

~Logica te va duce din punctul A in pct-ul B,dar imaginatia unde vrea ea.

~Da o sansa acestei zile sa fie cea mai frumoasa din viata ta ;x.

~Sa ierti este omeneste , sa uiti este dumnezeiesc o .

~Daca barca nu vine la tine,inoata tu pana la ea .
As vrea o lacrima sa'ti kada

Si sa'ti deskkida inima

Sa'ti pot lasa o mik rana

Sa vezi si tu cat e de grea :x ~

~Inima ti se rupe,

Iti plange sufletu' :(

Akm doar in poze iti mai vezi zambetul:)

~Nu mai exista sentimente

Numai zambete false si kantece :x ~

http://www.youtube.com/watch?v=vZygzLtMOKM&feature=related

~cand ai ce le trebuie,vor fi langa tine

cand apar problemele vei ramane doar tu si cu tine

Iti zambesc pe dinafara si spun ca'ti vor doar binele

?In fata iti zic ceva,dar pe la spate te lovesk

Le spui prieteni adevarati,

dar foloseste ghilimele ca nu sti ce gandesk

?"De obicei,ii citesc rapid pe cei care`mi Zambesc si de fapt nu ma inghit ""?""

->e dezamgita de lumea asta care se da ceea ce nu e

Nimeni nu vrea sa spuna,nici in rau,nici in gluma

Faptu' ca uneori nu mai gasesc scapare

Cand se-aduna chestii care te marcheaza,si pana la urma

Ii tragi dupa tine pe toti care iti intind o mana.

Nu exista grup de prieteni doar grup de ajutoare

Nu exista moarte doar cea mai simpla cale de scapare .

Si-ti vezi de treburi, ca oricum viata merge-n suturi

Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi!

Atatea lacrimi fara rost • oricum nu mai conteaza... ce a fost , a fost :x

Educata de destin, simt mult dar arat putin :x

The sky cry,I see you cry,I cry

Even the sound

We both fly

We reach the end

Goodbye my love and my friend

Spun ca nu-mi pasa, mie imi pasa sa stii

Spun ca plec azi, da' o sa ma-ntorc intr-o zi

Spun ca nu mi-e dor, sincer mi-e dor

Spun ca sunt ok ,cand de fapt nu-mi e usor

ZambeSte, traieSte` . invatSa Sa Speri` . dOreShte, iubeSte` . ai grija Cat Ceri` :x

Regret mereu cand ne certam d0ar din pr0stii,caci suntem amand0i ir0nici si plini de 0rg0lii!

Ca.s tulburata,t0ata ziua.s rece ca un vant.Insa,seara ma linistesc,ad0rmind cu chipul tau in gand.""

Nu` te` ingrijOra` din cauza` oamenilOr` din trecutul` tau` . Exista` un mOtiv` pTr` caRe` nu au reushiT` in viiTOrul` taw` !

O sa ramâna amintiri blocate în ochii nostri goi . Ca se`nvarte ceasul si nimeni nu`l va da inapoi ."

Si esti mai fals decat vocalizele la megastar , si impresii de star "avec moi , ce soir"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

"• Ma inalts sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •

Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

If this role was given to me for playing, I will do it

Daca rolul acesta mi-a fost dat in acest joc o sa-l joc

"Intr-o zi, vei cadea,undeva intr-o groapa, vei cadea, vei cadea, la nesfarsit. Vei striga dupa ajutor, si nimeni nu va veni sa te salveze. O sa sti ca eu as fi venit."

"Intr-o buna zi, vei veni la mine, si-ti vei da seama ca mereu am fost acolo, pana atunci stai cu ceilalti."

Ai invatat sa lupti cand raul vrea sa te prinda

Ca sa treci peste toate,l-ai infruntat pe cel din oglinda.

Ti-ai creat o lume,de fapt numai a ta,fara de care

Nu ai putea trai in asta plina de gropi,plina de jale,

lumea e plina de cei ce te privesc de sus,ca pe cei mici,

In loc sa iti intinda o mana sa poti si tu sa te ridici ...

Nu te-a durut atat de mult ca nu ai avut destule hartii,

Dar ti s-a rupt inima-n doua cand te-au tradat prietenii,

A fost langa tine mereu la o distanta de-un "play",

Te-a invatat sa zbori pana la nori, un nou inceput,

Si cum sa dormi mai putin,doar ca sa poti visa mai mult!

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte,

Urmeaza-ti calea caci tu poti vedea si dincolo de cuvinte ...

Fa ce tre' sa faci,ca stii ca o sa ajungi dincolo de nori,

Cineva ti-a dat aripi dar te-a lasat sa inveti singur sa zbori.

Ai succese ce te coboara si infrangeri ce te inalta,

Viata o intelegi privind inapoi si o traiesti privind in fata ...

E prea usor sa faci rau,iar tu ai ales calea mai grea,

Iti vezi propria ta valoare dupa invidia altora ...

Stii ca ai drumul tau pavat cu sperante si multe vise ...

Focul din tine te face sa vezi si cu luminile stinse ...

Dac-ar fi ceva pe lume

De care mi-ar fi dor

Ar fi ochii tai albastri

Ce-mi dau aripi sa zbor

2 răspunsuri:
| Noonee a răspuns:

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o persoana esti intreaga lume.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva. (Allan K. Chalmers)

Cuvintele sunt lacrimile celor care ar fi vrut asa de mult sa planga si nu au putut (Lucian Blaga)

Munca în echipã este esentialã, iti dã posibilitatea sã dai vina pe altii.

E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)

Azi este prima zi din restul vietii mele…

Eu sunt stapana amintirilor mele

Sa-ti pese mai mult de constiinta ta decat de parerea celorlalti

Asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ceea ce urmeaza

| Blonda_5420 a răspuns:

Am multe...
uite adauga id`ul meu in lista ta si vorbim si iti si dau am prea multe uite id`ul: funcky.lucious