| Skilline2012 a întrebat:

Cine imi poate da niste carti de genul lui "Jocul lui Ender"?
Va rog carti bune.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ciclul Saga lui Ender mai fac parte Vorbitor in numele mortilor, Xenocid, Copiii mintii si Umbra lui Ender.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti citi continuarile la acest roman si toate cartile scrise de Orson Scott Card.
De asemenea cartile scrise de Isaac Asimov, in special ciclul Fundatia si cele scrise de Frank Herbert, in special ciclul Dune.
Gasesti toate titlurile pe ro.wikipedia.org, cautand cu scriitorii aratati.

| Skilline2012 explică (pentru Ioandelasal):

Spune-mi te rog continuarile romanului.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Skilline2012):

Din ciclul Saga lui Ender mai fac parte Vorbitor in numele mortilor, Xenocid, Copiii mintii si Umbra lui Ender.

| Addush a răspuns:

Incearca "Sfarsitul pamantului" de Lucius Shepard. Are 2 volume si daca ti-a placut "Jocul lui Ender" sunt sigura ca o sa iti placa si acestea.