| MysticWayz a întrebat:

Cine stie niste jocuri/lumi virtuale cum ar fi Second Life sau IMVU?
Va rog ajutati-ma! Dau Fundita!

53 răspunsuri:
| Merisorr a răspuns:

OurWorld.com sau clubpenguin.com

| PastilutzaColorata a răspuns:

Ai putea incerca club cooee e simplu si usor de navigat woozworld girl in the city stardoll metin2

| LightBlue a răspuns:

Twinity.com! inca nu l-am jucat dar din cate am inteles e o lume virtuala.

| Kago a răspuns (pentru LightBlue):

Dar este gratis?

| Miiku a răspuns (pentru LightBlue):

E tare asta laughing

| ღloveloveღ a răspuns (pentru LightBlue):

Dar twinity.com e de descarcat

| AnaMaria42312 a răspuns:

Poate te referi la lumi 3d sirtuale nu? am auzit ca neillife e un joc asemanator cu second life. nu stiu nu l-am jucat happy imvu e mai mult pentru chat. eu actual joc second life insa mi-e cam teama sa joc neillife pentru it ca daca te prind cei de la linden lab ca-l joci te banneaza straight face

| AnkaOfficial1 a răspuns:

Pandanda, stardoll, ourword, clubpenguin, moshi monsters, winx club, woozword, farmerama, farmevilla, panfu, barbiegirls. Distreazate!

| ღºioanaºღ a răspuns:

Eu inainte sa joc IMVU am jucat OurWorld love struck deci te sftuiesc sa joci si tu!winking

| Ad3lyna16 a răspuns:

Metin2

| elyos a răspuns:

Aion online. depinde daca vrei pe official sa joci trebuie sa platesti lunile, dar exista si servere pirate. poti da un simplu search pe google pentru piarate infinite aion. iar daca esti dispusa sa-ti cumperi jocul aion offcial www.ncsoft.com.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Our world

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frenzoo; sims; Miss Bimbo; Oz World; FREE REALMS-cel mai tare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantage, sims, panfu, pandanda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Onverse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Onverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu stiu cateva:Super secret, Club Penguin, Our World, Club Marian, Webkinz, Pixie Hollow, Migo Land, Dofus, Youda Safari, Puzzle Pirates, Twinity, Barbie.com si mai e unul care il stiu dar asta nu e o lume virtuala e un joc de cultura generala conQUIZtador! Sper ca iti vor place jocurile?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Club Penguin, Twinity.com,Super secret, Webkinz, Youda Safari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepet parca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.stardoll.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ourworld, migo land,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Stiu eu destul de multe: imvu.com, ladypopular.ro, pandanda.com, clubpenguin.com, sims.com, stardoll.com, ourworld.com, secondlife.com, fantage.com, vside.com, playdo.com, moove.com, kaneva.com, habbohotel.com, soracity.com, there.com, musecorp.com, thepalace.com. Aici este un site cu mai multe lumi virtuale: http://www.virtualworldsreview.com Sper ca ti-am fost de ajutor:).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am uitat: ubiworld.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da intra pe miniclip si i stanga scrie jocuri lumi virrtuale dai clik si ati alegi jocul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu cateva lumi virtuale cum ar fi:perfect world, twinity, frenzoo, sims, miss bimbo, oz world, pandanda, pan fu, club penguin, our world, invu si star doll. Sper ca tiam fost de mare ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da parca tu nu vroiai d-astea de doWnluadat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ourworld, farmerama, lady popular, stardoll, foo pets, fantage

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti la mine. Forumelul meu este plin de servere de chaturi. Am relatii despre toate serverele freeware sau trial care au putut fi gasite pe internet. Colectia mea este cea mai mare din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:))
Am uitat sa zic despre ce forum este vorba:
http://vrmlserver.xooit.com/index.php
Iar colectia se vede sub forma de subforumuri aici:
http://vrmlserver.xooit.com/f216-Multi-User-Words.htm

:)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BOSS.
Vad ca mi-ai lasat doar primul raspuns in care invitam solicitantul sa imi viziteze forumul, dar nu scrisesem adresa sa.
"
Raspuns anonim:
Gasesti la mine. Forumelul meu este plin de servere de chaturi. Am relatii despre toate serverele freeware sau trial care au putut fi gasite pe internet. Colectia mea este cea mai mare din lume.
"
Fara adresa respectiva, informatia data nu are valoare.
Deci:
http://vrmlserver.xooit.com/index.php
http://vrmlserver.xooit.com/f216-Multi-User-Words.htm

Intradevar colectia mea este cea mai mare, avand si servere care nu mai pot rula in versiunile actuale de windows.
Daca nu lasi al doilea comentariu sau al treilea ( adica acesta) poate ca ar fi mai bine sa stergi si primul comentariu, ( comentariul citat aici).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pandanda e super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sims2, 3:world...