| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie statusuri de dragoste sau tot felul de status misto pentru yahoo? funda si voturi va rooog msshappy:*

Răspuns Câştigător
| KiddFaraSentimente a răspuns:

1.Nu e un vis si nicio fantezie
E ceea ce se numeste copilarie
Un episod din serialu` vietzii tale
Care contzine clipe dulci, da` si amare.
2.Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez,Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!
3.Si fii convins ca in final ai sa vezi. ca acum nu-ti pare rau pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi. dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar,eu n-o sa mai vreau sa fiu a ta
4.In spatele unui vis se ascunde un cosmar dar nu incerca sa visezi caci problemele incet dispar
5. Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?
6.Imi amintesti de trecut,imi amintesti mereu ,cine a fost cu tine cand a fost mai greu,timplu trece repede nu`l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti
7.Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet,apasat Chiar si fetele se uita lung (oo
8.Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu ptr tine`i mai greu.
9. Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA
10.Poti sa te pui in genunchi chiar acum
Chiar de incerci sa te scoti nu ai cum []"
11.Ne leaga`zambete` si`lakrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini
12.• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine
Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•
13.Condoleante ,iti spun condoleante ca bun venit ,fii pregatit,trage o linie si spune ptr ce ai trai,asta ,viata nu iarta iar tu nu ai de ale,cand iti e scris sa te duc,te duc,si vei ramane doar cel/cea ce a fost
14.Sa poti sa crezi,Cand unii te insala,Sa te ridici,Cand altii te doboara,Sa poti pastra,Cand altii vor sa te alunge,Sa razi chiar daca sufletul iti plange,Si cald ramai,Chiar daca afara ninge,Aceasta-i arta DE A INVINGE
15.As putea fi cea pe care ai remarcat`o , as putea sa te acaperez , as putea sa fiu ca toate celelalte , asta se presupune ca ar trebui sa fac ?! "
*16. Sunt un dracusor, ce viseaza-usor, taci! nu ma trezi de mai vrei sa respiri!
17.Tine minte de unde ai plecat.Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine
18."Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna"... Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X
19.•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"
20.Plec,dar o sa ma intorc[ candva ] Plang,o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa,dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine,dar o sa`mi fie [candva]
21.Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara, am gresit si-am iertat si n-ar fi prima oara, am invatat sa mint sa m-ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cumint3
22.Voi strange`n pumni ura , imi va urla guraa` , va tremuraa mana` asta`i razboiul meu cu lumea .,iar tu vei fii doar unu` intotdeauna
23.acum` ma intrebi cum o duc` ce`am mai facut` inainthe` nu`mi ziceai nici makar salut` HAHA` s`a intors roata tzi-am zis c`o sa tzinnn` minthe`
24.Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x
25. cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto .
Nu-l lasa pe cel care te face sa suferi sa se creada superior.Zambeste-i!asa ii vei demonstra ca tu esti cel bun si el cel rau!•
Nu e un vis si nicio fantezie. E ceea ce se numeste copilarie. Un episod din serialu` vietzii tale... Care contzine clipe dulci, da` si amare
Adevarul costa scump,o sa-ti demonstrez...Dar ce vreau e sa te fac sa realizezi,Ca daca tu ignori tot ce te-nconjoara,Asta nu inseamna ca o sa dispara!
si fii convins ca in final ai sa vezi, ca acum nu-ti pare rau pentru ca nu-ti dai seama ce pierzi, dar vezi in data ce vei realiza, o sa-ti para rau dar, eu n-o sa mai vreau sa fiu a ta
In spatele unui vis,se ascunde un cosmar dar nu incerca sa visezi caci problemele incet dispar
Dc privesti in trectul indepartat?cum poti sa miniti o fata care te-a respectat?
Imi amintesti de trecut,imi amintesti mereu ,cine a fost cu tine cand a fost mai greu,timplu trece repede nu`l poti oprii chiar de vrei sa ma uiti tot iti vei aminti
Sa stii ca e despre ce faci E despre cum faci Despre cum te-mbraci Cum se uita ceilaltzi Cand mergi elegant,incet,apasat Chiar si fetele se uita lung (oo
Dar roata s`a intors cu se intoarce mereu acum prt mine e simplu ptr tine`i mai greu.
Aparentele inseala,un zambet nu se compara,tot ce e pe dinafara.INAUNTRU TE OMOARA
Poti sa te pui in genunchi chiar acum ... Chiar de incerci sa te scoti nu ai cum []"
Ne leaga`zambete` si`lakrimi` Ne Leaga`o prietenie`Fara Margini"
• Sunt un om simplu, mai simplu decat tine... Genu` de persoana care vrea atat de multe si obtzine.`!:]•"
Copilu` din mine se tzine De nebunii intruna Dar nu-i pierd urma Il voi pastra in suflet pentru totdeauna:X
cum nimeni nu ar vrea sa fie...sunt EU si atat!,cu nimic mai deosebita,dar,totusi ^DIFERITA^
Tine minte de unde ai plecat.Tine minte cine nu te-a tradat.Invata sa simti cine nu te minte. Scuteste-te singur de cuvinte.Ai sa vezi ca o sa-ti prinda bine. Cat sti cine e langa tine
"Si Daca ei Nu O Sa-mi Mai Zica "Noapte Buna". Si Daca Nici Pe Strada Nu O Sa-mi Mai Zica "Buna" Am Prietene Care ma Suna Sa-mi Zica:Fataa, Esti De 1000 De Ori Mai Buna :X
•oAm puS SufLe† in kTeva mOmenTe `! De aZi StoP:->SenTimenTe ! O sa raD ,O sa TraieSc . Dar faRa s IuBeSc`! Dar meReu,nu uiTa . Vei raMane SpeCiaL iN viaTsa mEa:*•o°"
Plec...dar o sa ma intorc[ candva ] Plang...o sa rad[ candva ] Nu`mi pasa,dar mi-a pasat[ candva ] Nu mi`e bine,dar o sa`mi fie [candva]
Am aflat mai demult ce inseamna sa te doara, am gresit si-am iertat si n-ar fi prima oara, am invatat sa mint sa m-ascund dupa cuvinte, am invatat sa tac si sa fiu mereu cumint3
Ai o viata normala?am sa ti-o dau eu peste kp! am 13 ani sh imi spooi ca gandesc bine.ai avea un shock dk ai sti c cred despre tine.
Voi strange`n pumni ura . imi va urla guraa` . va tremuraa mana` . asta`i razboiul meu cu lume
a` . iar tu vei fii doar unu` intotdeauna
acum` ma intrebi cum o duc` ce`am mai facut` . inainthe` nu`mi ziceai nici makar salut` . HAHA` s`a intors roata tzi-am zis c`o sa tzinnn` minthe`
Am cresCut!`Am laSat in urma` un treCut ! si-acum,cu capu` sus,pOt spune ca am ajuns unde am vrut!`:-x
cat vrei tu sa pari de gigolo. cand ii vezi ochisorii aia iti piere chefu` de a face misto . •"
• asta mica e mereu cu zambetul pe buze, nu se streseaza, nu prea o intereseaza ce urmeaza. •
• deobicei ii citesti rapid . pe cei care iti zambesc si defapt nu te inghit . •
ai avut vreodata in viata ta o fata pe care s-o visezi si noaptea? sa nu-ti imaginezi viata fara ea, sa te doara-n 14 de alta? •
"• uneori cred ca as vrea sa am ceva pentru care sa lupt, ceva pentru care sa pot sa ma arunc de la etaj intr-un sevraj si sa mor fara regrete, dar nu stiu nicio fiinta sa merite sentimente. •"
N'am nevoie de educatsie corectha.Sfaturi sau tzinuta decentha.Crithicile sau barfele spuse de vre'un ratath.Ptr mne snt de ***:X~
Imi reproshezi ca nu's la nik atentha,uneori spui ca par suspektha,te contrazic si'tzi zic ca nu-i ajea,sunt atentha cum ai ajunsh un nimeni in fatsha meah [;x]~
Scuza'ma daca snt prea insistenta,Dar tu estica un drog si eu snt dependenta
Orice baiat care se respecta are langa el o bruneta "
Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreantza.
mult prea fina,intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"
,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.
fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe
Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa
N-ai ce spune ,spun pe bune,mai bine pune ochii si holbeaza-te ca cu holbatul ramai,priveste cat mai poti"
StOoP! GaTa-GaTa,nU vreaU sa ma fUre altu, fura.ma tu ca-i maI bine ,ca si mie imi convine
Eu nU asculT dEstInuL.lA viSe nU cEdeZ.nu`mI pOaTe spUnE nimEnI cE calE sA urmEz!
"Dar n`are sens ... Si ies din cadrul tau sa`ti dovedesc ca traiesc intens. Am succes... :X"
Tu ma Asteptai sa vin . Cacii asa am promiss … dar acum eu sunt .ce`a cu telefonu inkiss
"Am tupeu Mam nascut In ciuda TA Stiu K nu ma Poty Suporta.Merg incet inspir TAL3NT.si STRIG TAREE! in gura MAare copia nu are valoare "
Vezi tu scumpo.o fi stat si cu tine.stiu.stiu si ca a arso cu altele.dar el are o fata.si pentru el.fetita lui e
cea mai importanta!
"Te iubesc enorm Te iubesc cand dorm Te iubesc in vis Te iubesc in scris Te iubesc in plans Te iubesc in ras Te iubesc in mers Te iubesc cand cresc Te iubesc mereu Pe cuvantul meu" doar pe ell in iubesc
?MeReU … Vi Si PLeCi … FaRa sA vRei … POaTe Ma RaNeStI …. LaSa Ca a VeNit tImPUl SaMi Vb?
?Nu Te CAuT nU TE SuN …. Nu cA sA mA rAzBun ….
DoAr pT SiMpLu FaPt Ca te ubEsC …. J nU vReAu SaTi aRaT?
?ToTuL e RiScAnT …
Te UbEsC ….
DoAr Pe TN … [:X]
IaR ToTuL … DeViNe PiCaNt ?
?Mersul ei de scena… Te baga in dilema… Vorbeste ca O profesoara… cu un cuvant te baga`n Boala… pozeaza pozitzii proprii… iar voi TARFELOR da-ti Copy?
?Fetele dulci sunt facute din miere si dulceata, iar fetele rele din J&B si gheata?
?Lumea in care ma invart… va ispiti mereu… si poate voi gresi din nou… Eu nu fur inimi… LE PRIMES
CADOU !?
?Uita-te atent, nu insistent … priveste dar nu atinge … te pot respinge … viseaza … doreste … oricum in realitate nu ma poti atinge !?
?Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult?
?Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine ! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU !?
Nu stiu ce a fost intre noi;o dragoste,o minciuna,o obisnuinta.dar orice ar fi fost a fost un vis frumos,iar acel vis a ajuns sa ma raneasca.
-DE ce ATatEA AMinTIri,DE CE ATatEA CuvINte,DOar DOua CUviNTe SImpLe.TE urasc
-Adio de acum iti spun,deacum nu-ti voi mai fii o piedica in drum.Prea mult am plans am tanguit ca sa constat ca tu nu mai IUBIT.
:]

3 răspunsuri:
| filiblox a răspuns:

Scuze dar daca ma apuc sa ti le dau pe toate aici imi trebuiesc vreo 20 de pagini asa ca mai bine acceseaza acest link " http://www.statusuri.ro/ "

| elizabeth a răspuns:

Intra la livia_wwe si iti spun niste rime de dragoste facute de mine.

| rebeka_7886 a răspuns:

1:vei vrea sa te ascult si nu te voi asculta.vei vrea sa ma saruti si te voi refuza.vei vrea sa ma ai si ma voi impotrivi.vei vrea sa fiu din nou iubita ta iar eu iti voi spune PA
2:Sunt genul de om caruia ii place sa credea ca n-a pierdut nimic, Sau a pierdut doar chestiile care nu i-au trebuit...
3:Si poti sa crezi.Cand unii te inseala!?
Sa te ridici.Cand altii te doboara!
Sa poti pastra.Cand altii vor sa te alunge?
Sa razi chiar daca sufletul iti plange.Si cald ramai, Chiar daca afara ninge! Aceasta-i arta DE A INVINGE!
4:Nu mai ai cu ce sa ma uimesti
Am simtit orice senzatie in viata mea
Nu ma poti impresiona.
5:Eu nu sunt cine vrei tu,
Nu am nume,
N-am adresa, Eu nu sunt o oarecare,
Nu sunt Ea, nu sunt mai rea
Sunt un semn de intrebare daca vrei spune-mi asa!
6:Ai crezut ca faci ce vrei!
Dar ai scazut in ochii mei,
Daca te purtai discret
Te consideram destept
7big grine cate ori vad visele cum se sfarsesc,
De atatea ori ma ambitionez sa reusesc!
Am drumul meu si asta nu se va schimba,
Se aude o voce : shhh : speranta moare ultima!
8tongueetalele care cad nu se mai lipesc,
Inimile care se despart nu se mai unesc,
Lacrimile care curg nu se mai opresc
9:Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine.Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine
10:daca te uiti in ochii mei vezi indiferenta
daca te uiti in ochii tai vezi dragoste neimpartasita
Oricat te-ai intrista ea a fost este si va ramane prietena mea
11:Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar
Nu uita să zambesti şi toate problemele încet dispar!
12:Alergam dupa fericire pana departe,
Dar fericirea e aici, aproape.
13:Si cand am fost cu tine.
Ma simteam bine!
Acum ca ai plecat,
Ma simt minunat!
14:Vreau sa zambesc, e dimineata. Trebuie sa-mi pastrez pofta de viata!
15big grinaca Visul meu e prea Scurt,
Am sa-l fac mai lung!
Am sa trag de el si am sa-l cresc,
Sii n-am sa-l mai opresc
Cu lacrimi calde am sa-l lipesc,
Si`n el am sa traiesc!
16:M-am saturat sa te cred atat,
Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult.
Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat,
Daca suntem impreuna, sau s-a terminat.
Si de dimineata cand ma trezesc.
In continuu...Iar zambesc!
17big grinecat sa le dau satisfactie,
Celor care vor sa ma vada cazand!
Mai bine ma decad singura!
Si o sa cad razand!
18:Viaţa nu-i roz! Eu o vopsesc în verde! Am pierdut tot! Deci nu mai am ce pierde! Nu beau de supărare! Eu beau de sete! Sunt la poarta Iadului şi tai bilete privind cu un ochi cerul meu verde!
19:Încep să văd, ce n-am văzut. Încep să cred că te-am pierdut!
Te chem încet, spre nicăieri. Te chem spre visele de ieri!
20:Cu un cer albastru fara nori.
Chiar vei invata sa zbori.
Smilehappy
21:Niciodata nu e prea tarziu.
Toate trebuie sa le incerci!
Dar incearca-le pe viu.
Si nu uita sa zambesti!
22:Stii nu as lasa pe nimeni sa te inlocuiasca, avem vise impreuna ce trebuie sa se implineasca.
23:Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.
24:A iubi inseamna a suferi si cum mstatusuri-triste-cele-mai-frumoase-statusuri-de-suparareulti fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
25:Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!
Sper ca te-am ajutat!