| wisper a întrebat:

Credeti ca in trecut era mai bine si acum ne prostim din ce in ce mai mult?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Daca protia creste proportional cu cresterea populatiei e si normal sa vedem prostia la tot pasul.Chiar daca procentul ramine constant numarul variaza, deci posibilitatea sati sara in ochi este f mare.

5 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Unul din principiile lui Murphy spunea: "Pe glob, cantitatea de inteligenta ramane constanta, populatia insa creste" big grin

| sublime89 a răspuns:

Se pare ca niciodata n-a fost mai bine decat acum, si nici oamenii mai inteligenti. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie si evident.

| viotedy a răspuns:

Da.

| Mykymu a răspuns:

Devenim din ce in ce mai inteligenti, dar uitam de multe alte lucruri.

| mariaairam a răspuns:

Eu asa cred ....si o sa fie si mai rau decat acum