| bogdan1413 a întrebat:

Cum as putea sa mai slabesc in afara de mers la sala? m-ar ajuta jocking sau un regim? mananc foarte multe dulciuri(ciocolata, bomboane) si vreau sa incerc sa ma abtin de la dulciuri.Scuzati daca am gresit categoria. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Andreea1198 a răspuns:

Pentru inceput ar trebui sa renunti la cantitatile mare de dulciuri,nu sa renunti de tot o bomboana sau ceva asemanator poti consuma dar sa nu mananci ciocolata in exces,regimul nu trebuie sa fie foarte aspru,trebuie sa nu consumi foarte multe fainoase,cat mai putine, legume si fructe proaspete exercitii fizice inainte de culcare si dimineata, 5-10 minute de mers pe jos de exemplu, si acele exercitii de incalzire care se fac la scoala, inainte de inceperea orei de ed. fizica.Ai putea incerca sa faci jocking dar nu iti recomand sa te suprasoliciti.Acum am si eu o intrebare:ce varsta ai? Am nevoie de raspuns pentru alte recomandari si sfaturi in legatura cu nutritia si cu antrenamentele.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Da! Jogging-ul te ajuta mult la slabit.Incearca sa tii si un regim.Nu foarte strict.Nu mai manca dupa 7 seara (mai ales dulciuri).Nu renunta de tot la dulciuri.Atunci cand iti va veni pofta, nu te vei mai putea opri.Nu manca cu 2 ore inainte sa mergi la jogging si mai fa si vreo 10 minute de exercitii zilnic.Nu vei slabi dintr-odata dar te va ajuta.Ai grija ce faci.Bafta!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti ajuta mersul la sala cu supliment de carnitina care ajuta arderile. Dar nimic nu va functiona daca mananci atatea dulciuri.
Poti sa iti reglezi metabolismul intr-un mod destul de eficient daca mananci disociat - un singur aliment la o masa. De ex doar cartofi, sau doar pui sau doar peste samd. Fara paine, fara prajeli, exercitiile fizice sunt si ele importante, in orice caz acest gen de regim iti va regla metabolismul in asa fel incat iti vei permite sa mananci si dulciuri nefacand exces de prajituri care de fapt contin mai multa faina decat zahar. Si in nici un caz nu manca dulciurile ca desert ci intre mese. Insa cantitatea e primordiala, daca le mananci cu sacosa n-ai facut nimic.

| bogdan1413 explică:

Am 12 aniwinking

| Andreea1198 a răspuns (pentru bogdan1413):

Asta inseamna ca mai ai de crescut pana atunci cand trebuie sa iti faci griji pentru ca te ingrasi.E normal sa mai cresti, cine tie poate te vei si inalta, si nu ti se va mai parea ca te ingrasi.Probabil esti intr-o perioada de dezvoltare.Ai grija la ceea ce mananci si cu exercitii usoare,mici ''antrenamente'',o sa slabesti, dar nu vei putea obtine rezultate imediat, dupa cateva saptamani insa vei vedea ca iti va fi mai binehappy