| Euuu_8873 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un Iphone 3G S? Ei nici nu vor sa auda de asa ceva, deoarece mi-am anul acesta alt telefon( in februarie )

Imi doresc unul de mult timp crying

funda!?

7 răspunsuri:
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Yo-s in aceiasi situatie ca tinehee hee numai ca eu mi-am luat unu' in apriliewinking
parintii mei stiu de chestia asta. i-am rugat ~1 an laughing
trebuie sa astept pana in aeptembrie cand e ziua mea si mi-l cumpara [i-am auzit vorbind despre asta] roaga-i 1 an cum am facut eu

| karellen a răspuns:

Stiu ca n-o sa-ti placa acest raspuns, dar inainte de a-ti dori unul "de foarte mult timp" gandeste-te daca ti-e cu adevarat necesar - mai ales ca ai un telefon nou. in perioada actuala, cand atatia raman fara slujbe sau li se reduc salariile, a cheltui zeci de milioane pe un iphone mi se cel putin nejustificat (asta daca nu cumva parintii tai sunt foarte bogati, ceea ce ma cam indoiesc). putina rationalitate nu strica niciodata

| Boniboon a răspuns:

De ce nu strangi tu bani si iti cumperi unul?

| Fiction a răspuns:

De ce nu ti-ai cumparat unul in locul celui din februarie? Straduieste la note la anul, fi cuminte stai linistita, recompensa:telefon. Cel putin asa cred eubig grin

| mihaelutzamy a răspuns:

Pai dc nu vrei sa intelegi ca parintii tai muncesc pentru tine si mai ales ca ti-a luat un tel nou, nu se pot irosi banii numa pe telefoane.Trebuie sa intelegi. Dar daca vrei sa ii convingi nu stiu, au incredere mare in tine? Promite-le ca o sa inveti f bine, ca o sa-i ajuti, ca...nu stiu ce mai trebuie! bafta Dar mai asteapta si u...ca telefoane noi si bune ies ca ciupercile dupa ploaia.peste cativa ani vor fi altele mai bune si atunci iti va fi drag sa cumperi

| sweetgirl9 a răspuns:

Pai ...cand vine vorba de cumparaturi bate si tu apropouri despre note( daca tin de notele de la scoala) curatenie(daca tin cu desavarsire sa fi ordonata) dupa mai zi-le gen stii uite m-i s-a stricat ceva la telefon si decat sa-l duci la reparat mai bine imi cumperi altul te rog, te iubesc, ceva de genu... la mine cateodata mergebig grin

| Yuji a răspuns:

Spune-le ca are mp3 cu track'uri.