| babyloving a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un telefon nou? Funda cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Anonima264 a răspuns:

Pai facandu-i fericiti!
-Luand note bune
-Mereu sa spui adevarul
-Sa ai un comportament exemplar
-Sa le faci un cadou
Sau daca e cel mai simplu sa ii intrebi ce trebuie sa faci ca sa ai un telefon nou!
Succes!

11 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Pai asta pe care il ai acum, s-a stricat? Daca nu, la ce iti trebuie telefon nou?

| KatyyLWA a răspuns:

Daca esti pe abonament, costa mai putin. Poate ai si puncte care mai scad din pret.Sau spune-le ca platesti tu o partedin bani.Plange! asta am facut si eu

| babyloving explică (pentru KatyyLWA):

Tatal meu are abonament si face o reducere destul de mare si o gramada de puncte, dar mama mea zice ca sa ii ia un telefon la fratele meu dar el are 3 telefoane si inca mai bune ca mine.

| KatyyLWA a răspuns (pentru babyloving):

Iti mai dau o idee. uita-te pe net la telefoane mai ieftine.La abonament sau chiar si fara.si spune-le parintilor de asta, eu i-am innebunit pe ai mei pana ce mi-au luat unul nou.acum am LG Optimus Net, este foarte bun si la abonament cu nu foarte multe puncte l-am luat cu 250 lei(am abonament pe Orange)

| Piersii a răspuns:

Te plangi mereu de vechiul telefon (ca se blocheaza, ca nu mai merge, ca te enerveaza, etc), le spui ca ai vazut un telefon super-dragut la cineva si le spui e are in plus, dar mereu sa dai vina pe cel vechi!

| pisii11 a răspuns:

Buna! pai si eu am avut aceasta problema si eram odata la gratar si eu mi.am bagat telu in buzunar si am fugit pana la taicamiu si incet incet mi.am impins telu si mi.a cazut si s.a zgariat rau de tot si dupa aia paream ca si cum imi pare rau si vai ce mi s.a intamplat si a doua zii mi.am luat altul:d baftaa!:*

| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Adule note bune XD

| Jazzberry12 a răspuns:

Spune-le ca telefonul tau nu are nu stiu ce functii care iti trebuie(ex. nu citeste documentele Word, PDF etc). Spune-le ca de n ori ai vrut sa te uiti pe mail ca era o urgenta si nu a mers ca s-a blocat si ai luat nota mica. Spune-le ca ai avea nevoie de un telefon nou si spune-le ca nu e nicio fita, ci ca ai intr-adevar nevoie de el. Sfatul meu ar fi sa nu plangi, ci sa vorbesti foarte lejer cu ei.

| AnDrEy55 a răspuns:

Cand tati a plecat cu masina din curte am pus telefonul jos in dreptul rotii si cand a plecat cu masina a calcat pe el si s-a facut praf, nu a mai ramas nimic din el. Si atunci dupa 5 minute am mers la magazin si mi-am ales u de care am vrut si mi-am luat iphone 4. Putem sa imi iau ce vroiam eu. Fai si tu la fel si poate primesti altul, sau ramai fara telefon. Succes. Funda!

| Deeutza27 a răspuns:

Pai le-ai putea spune ca ai nevoie de un nou telefon... Ti-ai putea strica telefonul, poate asa iti vor cumpara unul noulaughing
Sau le spui cu adevarat de ce il vrei.>P

| lovas1 a răspuns:

Pai,incearca sa aduni bani, apoi spune-le parintilor tai ca ai deja o parte din bani si ca ai vrea un telefon nou. Apropo, trebuie sa iei note mari al scoala!