| IIIx333III a întrebat:

Cum pot sa fac bani? Am 11 ani, sunt din Bucuresti si vreau mai multi bani de buzunar. Eu de exemplu imi deschis mici "afaceri" acasa. In camera mea fac salon de frumusete, masaj si alte lucruri. Dar nu mai am idei...si nici prea multi bani. Nu imi ajunge alocatia...si imi place sa traiesc pe propriile picioare, nu le cer bani parintilor, pentru ca stiu ca nu au nici ei. Ce lucruri pot face(acasa si afara, dar nu departe) pentru a castiga bani?

Nu pot fi asistent la diverse companii, pentru ca nici macar nu am buletin + ca nu ma pot deplasa singura prin oras.
Si cand spuneam de masaj, nu e ceva oficial, ii sun pe toti apropiatii si le fac un masaj, pentru doar cinci lei.

Acum ca v-am dat mai multe detalii, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Teddy_6725 a răspuns:

Hey! Nu am prea multe ideei dar sa incercam... daca ai carti pe care le-ai citit le poti vinde sau poti face licitatii la lucrurile care ti-au ramas mici sau de care nu mai ai nevoie.Eu cand eram mica vindeam postere reviste sau faceam un fel de biografie a vedetei cu poze si stiri despre ea. Succes!

5 răspunsuri:
| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

I'ati o viata fata/... ce crezi ca poiti s faci la 11 ani rolling on the floor

| Genuitoarea a răspuns:

Am mai multe idei pentru tine.

1.Cumpara diferite culori de fimo si fa inele.bratari.cercei. chestii si fa-ti un hi5 pune poze cu ele acolo. poti face multi bani uite am hi5 unei prietene care face asta http://HandmadeVictory.hi5.com. 2. sa fi reprezentant avon. 3. cauta agenti de modele pe internet 4. vindeti lucrurile ce nu iti plac pe net (fa-ti hi5). si cam att

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Confenctioneaza bijuterii si vindele pe net

| bakuganfan a răspuns:

1.Gaseste ceva ce ai din belsug. De ex. eu am cartonase Pokemon(pot vinde cateva).
2.Cum pot sa le fac publicitate? Printre colegi; online; afisuri prin cartier etc.
3. Livrare, optiuni etc. Poti sa le expediezi in posta, itr-un ambalaj, aparte etc. (Chestiile astea magulesc posibilii cumparatori).
---------------------------------------------------
Poti oferi servicii de asemenea.

Sper ca sunt de ajutor, apropo suntem de o varsta happy

| kitty_5953 a răspuns:

Pe la mine prin intersectii sunt multi care impart pliante cu diferite chestii care le impart masinilor cand este rosu sau asa pur si simplu pe strada!