| SwAn a întrebat:

Cum pot sa imi fac unghiile cu scris pe ele? Sa fie ca pagina de ziar sau altfel dar cu scris...cine imi explica mai bine sau care imi da un link cum pot sa invat sa-mi fac unghiile asa >FUNDITZZA!:

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Cu oja care se crapa de la firma Flormar

| Zoxxx a răspuns:

Cum spuneam :)), ori cu ajutorul acelor tablitze, ori cu pensula subtire :).
Sau :
http://www.youtube.com/watch?v=rwZ7SS_yf30
si desigur piese de rezistenta :
http://www.youtube.com/watch?v=At-Iu2aHSC4&feature=related

| frensind a răspuns:

Ai nevoie de unacspecial pentru ati face unghiile cu FUNDITZZA

| AnnaLesko a răspuns:

Cu cu oja anvata sa o folosestihappy

| Elena_Badarau_1996 a răspuns:

Iei.o.pagina.de.ziar.o.umezesti.si.dupa.cateva.minute.incerci.sa.presezi.pagina.pe.unghii......dar.trebuie.sa.te.dai.cu.o.oja.speciala.inainta....dak.nu.ai,poti.sa.te.dai.cu.pasta.corectoare

Răspuns utilizator avertizat
| BiancaPetric a răspuns:

E simplu. Te dai pe unghii cu orice un lac, orice culoare vrei. Intr-un vas pui putin spirt sanitar, si iti rupi fasii de ziar, pe care le vei umezi in spirt. Pe urma, dupa ce lacul s-a uscat, pui fasia si o apesi mult si o freci usor pentru a se imprima. Iei fasia si lasi sa se usuce. Succes! :*

| Lavi_Livia_1996 a răspuns:

Poi...foarte simplu, iti dai cu un strat de oja pe unghiie, de ce culoare vrei..si dupa ce s-a uscat, pui foita cu scrisul pe care il vrei...si apoi tinand apasat pe unghiie cand are foita aceia deasupra pusa si simplu bagi unghiia un spirt, si o scoti repede, astepti 3 secunde si dezlipesti foita