| Yulya1515 a întrebat:

vreau si eu sa stiu cum imi pot face unghiile cu ziar? Multumesc♥

Răspuns Câştigător
| beautifulkiss a răspuns:

Buna in primul rand ai nevoie de un 10 fasii de ziar, oja alba(desigur poti folosi si alte culori, dar pe alb se vede cel mai bine) si spirt.Te dai cu oja si astepti vreo 10 minute sa se usuce mai bine apoi iei o fasie de ziar, o inmoi in spirt si apesi pentru 5-10 pe unghie apoi o indepartezi usor.Pe urma dai frumos cu lac si gata.Si sa ai grija ca mai pot ramane bucatele micute de ziar pe unghiehappyNumai bine.

16 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

5-10 secunde*

| Hash001 a răspuns:

De ce intrebi, vrei sa citim can-canul pe degetele tale?

| GREWup a răspuns (pentru Hash001):

Nu inteleg de ce te bagi?
Ea doar a avut nevoie de ajutorul nostru`. Daca vrei sa o ajuti de bine, daca nu, nu comenta no talking

| Hash001 a răspuns (pentru GREWup):

N-aveti simtul umorului, nicio fata, gata nu mai glumesc

| GREWup a răspuns (pentru Hash001):

laughing
Vaii, ce glume laughing
Ai putea sa iti imprimezi pe unghii niste glume daca tot vrei sa pari "interesanta" laughing

| Hash001 a răspuns (pentru GREWup):

Pai niste bancuri ar merge imprimate, asa macar mai au un folos laughing

| GREWup a răspuns (pentru Hash001):

hee hee Da

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hash001):

O metoda buna de a copia la teste smug

| GREWup a răspuns (pentru anonim_4396):

Da`laughing M`am gandit si eu la asta laughing
Am tras la imprimanta ceva scris, dar nu functioneaza decat cu foaie de ziar happy pentru ca esto foaia mai subtire, si este si altfel de tuş tongue
laughing

| Hash001 a răspuns (pentru GREWup):

E un fel de cerneala cel de ziar, daca vorbesti cu cineva care cunoaste poate sa-ti arate desi pare suspicios la examene sa vii cu unghiile scrise laughing

| GREWup a răspuns (pentru Hash001):

Da`laughing
Foarte suspicioslaughing si foarte ciudatlaughing

| Onio a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1lmR21ZUcgE&feature=relmfu
Unghile lacuite, uscate, ziar, apa, transfer prin presarea ziarului ud pe unghie :). Bafta.

| DeeaLoVe012 a răspuns:

Deci..1.Iei ziarul si-l rupi in bucatele mici cam cat o unghie. 2. Te faci la unshii cu o culoare [P.S:nu conteaza ce culoare] 3.Lai oja sa seusuce 4.Bagi cate o bucatica de ziar in spirt [pui spirt intr-un pahar de unica folosinta ]
5.Lasi bucatica de ziar cam 15 secunde in spirt 6. O scoti din spirt 7.O pui pe unghii [sa te asiguri ca sunt uscate] 8. Ti apasat pe unghi bucatica de ziar cam un minut 9.Dai bucatica de pe unghie si ramane scrisul happy 10. Dai cu lac daca vrei sa nu se ia scrisul happy

| imitatiedeom a răspuns:

Am un tutorial facut din poze, din pacate nu le pot incarca aici. Cauta pe google trebuie sa gasesti.

| GREWup a răspuns:

Bunawinking
Cu ziar sunt eu acum facuta la unghii`hee hee
Ai nevoie de un ziar, spirt, si o oja`
Dai un strat sau 2 de oja, de culoare alba, in general happy Iti inmoi unghia in spirt, dupa care o bucatica mica de ziaro pui pe unghie si presezi pentru cateva secundewinking
Succes love struck
Fundita?batting eyelashes

Întrebări recente