| amandina_9414 a întrebat:

Cum schimb limba calculatorului din engleza in romana?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

S-a mai pus aceasta intrebare pe TPU. Acceseaza http://www.TPU.ro/timp-liber/cum-sa-iti-pui-calculatorul-in-limba-romana/ pentru informatii.

7 răspunsuri:
| OchialbastriVisatori a răspuns:

Pai.asta gasesti pe google...eu am windows 7 si la update i-mi pot downloada pach din romana. spune-mi ce windows ai!

| Cryssy a răspuns:

Da-mi un mesaj cu id-ul tau si se rezolva imediat. Asta daca ai Windows XP. happy

| pepe a răspuns:

Ctrl + Shift

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Start -> control panel -> keyboard -> imput locales -> changes -> add -> rom. puppici dulcy, sper sa te descutci :* :d

| Johnny_3038 a răspuns:

Trebuie sa instalezi windowsu din nou dar sa fie rus!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu singur nu stiutiiu

| Nelutsa a răspuns:

Intri prin Start/Control Panel/Regional and Language Options/Advanced si de la Select a language... selectezi Romanian si dai OK. Succes si numai bine!