| Utilizatoare123 a întrebat:

Cunoaste cineva un traseu de munte (drumetie) foarte usor, fara zone abrupte, care poate fi facut cu o doamna mai in varsta, supraponderala, fara conditie fizica? Multumesc!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Busteni - Cascada Urlatoarea e un traseu foarte usor 1.5 ore dus intors

| Violleta2022 a răspuns:

Ia-o intai la plimbare vreo 2-3 luni de pregatire, pe langa casa, mers zilnic macar 3-4 km si apoi drumetii pe munte, fiindca in situatia in care este supraponderala si fara conditie fizica, nu va putea merge mai mult de 10 minute pe munte si va pica acolo. Nu, nu glumesc, in aceste situatii nu duci oamenii obezi si fara conditie fizica pe munte, deloc, ca risti sa faca atac de inima si sa cada acolo.

| Fatamuntilor a răspuns:

Chiar si pentru trasee usoare e nevoie de antrenament. Zilnic macar jumate de ora plimbare prin parc.
Indiferent de zonele propuse nu e indicat sa se faca singura.

| Utilizatoare123 explică (pentru Fatamuntilor):

Eu am cerut un traseu de munte foarte usor. Ea se plimba zilnic cativa km, deci are o baza. si le va face impreuna cu mine drumetiile.